S-au calificat la turneul final la Memorialul “Ene”

7 dec 2012 443 vizualizări
CSM Focşani - LPS Buzău 3 - 0 (2-0), în ultimul meci al turneului de zonă desfăşurat la Sala Polivalentă

Echipa de minifotbal CSM Focşani s-a calificat la turneul final al Memorialului “Gheorghe Ene”. Focşănenii, pregătiţi de Orlando Şerbănică, au caştigat cu 3-0 partida jucată ieri dimineaţă în faţa celor de la LPS Buzău. Partida a fost la discreţia gazdelor, care au dominat meciul de la un capăt la altul. Teodor Donciu a fost eroul partidei, marcand de trei ori în poarta buzoienilor. Joi, în primul meci al turneului, CSM Focşani a învins cu 3-0 pe Petrolul Ploieşti. Pîrlog a deschis scorul după patru minute, iar Teodor Donciu a dus rezultatul la 2-0 la jumătatea primei reprize. Imediat după pauză, focşănenii au reuşit să încheie partida după reuşita lui Lambrinoc. Partida de ieri dimineaţă a fost condusă de un cuplu de arbitri format din Claudiu Goian şi Ioan Ştirbu – Bacău. Lotul echipei focşănene i-a avut pe următorii jucători: Luca Ioan Martiş, Preda Sorin Emanuel (portari), Eduard Lambrinoc, Sebastian Pîrlog, Dragoş Norocea, Radu Neacşu, David Şerbănică, Ianis Bejenearu, Teodor Donciu, Eduard Vasilescu şi Alexandru Ghibirdic. În al doilea meci al turneului Petrolul Ploieşti a învins cu 3-0 pe LPS Buzău. CSM Focşani va participa săşptămana viitoare la turneul final de la Tărlungeni. (Dan CHIRIAC)