Foresta Vidra şi Trotuşul Rugineşti au pierdut la masa verde

20 nov 2012 980 vizualizări
Comisia de Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Vrancea a decis ieri să omologheze cu scorul de 3-0 în favoarea echipelor oaspete partidele dintre Trotuşul Rugineşti – Victoria Vanători şi Foresta Vidra – ASS Victoria Pufeşti

Echipa din Rugineşti s-a prezentat la terenul de joc cu doar cinci minute înainte de ora oficială de începere a partidei. Terenul era neregulamentar, fără plase şi netuşat. Arbitrii au aşteptat 30 de minute, conform regulamentului, după care au decis să fluiere finalul partidei. În schimb, Foresta Vidra nu s-a prezentat la terenul de joc pentru partida cu echipa din Pufeşti. Tot ieri, Asociaţia Judeţeană de Fotbal a stabilit programul partidelor de la finalul acestei săptămani. (Dan CHIRIAC)