Un punct cu scandal obţinut de echipele vrîncene

24 apr 2012 784 vizualizări
CSM Focşani - Oţelul 2 Galaţi 1-2(0-1) şi FC Panciu -CSM Rîmnicu Sărat 1-1 (0-1), în etapa a 22-a a ligii a treia

FC Panciu a obţinut un punct meritat, în partida jucată în compania echipei CSM Rîmnicu Sărat. Întîlnirea s-a terminat cu o repriză de scandal, la vestiare, oaspeţii acceptînd cu greu faptul că păncenii au egalat în minutul 88. Oaspeţii au deschis scorul prin Roman, în minutul 39. Gurguiatu a fost avansat în atac şi a reuşit să egaleze în minutul 88, cu un şut din şase metri, la colţul scurt. FC Panciu a jucat cu: Lazăr – Tudor, Gurguiatu, Stan, Mihai – Gălăţeanu (53 Beşa), Stoian, Cioran, Bîra – Duţu, Ov. Radu. Oaspeţii au jucat cu: Toader – Bodoc (88 Andreiu), Tîrîlă, Vişan, Răpiţeanu (88 Moldoveanu) – Renţea, Roman, Croitoru (53 Nica), Popa - Vlaicu (63 Lungu), Lungoci. În schimb, CSM Focşani a pierdut meciul jucat pe teren propriu. Fostul tehnician de la CSM Focşani, Damian Băncilă, le-a pregătit focşănenilor o mare surpriză: a adus la Focşani jucători care au jucat în Liga Campionilor. De altfel, soarta meciului a fost decisă de Punosevac, care a reuşit o dublă în minutele 37 şi 66. Între cele două reuşite, focşănenii au marcat prin Suvac, în minutul 52. CSM Focşani a jucat cu: Borş - Ciornei, Ştefan, Crăciun, Stanciu – Săpunaru, Suvac , Dumitriu, Mîndrescu, – Milea, Toma. Oaspeţii au replicat cu: Tadas – Marus, Benga, Ljubinkovic, Murgoci – Filip, Enescu, Scwartz, Chipirliu – Cojoc, Punosevac.  (Dan CHIRIAC)