Deep Serv, campioană pentru al doilea an la Cupa Firmelor

4 mar 2012 731 vizualizări
Aceasta s-a impus clar, 5 - 0, în finala cu Roberbian

Toată presiunea dinaintea finalei Cupei Firmelor nu a prins bine deloc celor de la Roberbian, care au făcut cel mai slab meci din turneu şi au fost învinşi fără dubiu de Deep Serv. Echipa condusă de Marian Spînu a dovedit pentru al doilea an la rînd că este cea mai puternică în competiţiile de sală. Meciul nu a avut istoric şi s-a terminat încă de la pauză, cînd scorul era deja 3-0. Ciprian Dumitriu -2 şi Răzvan Crăciun au marcat în poarta lui Trifan. De partea opusă, Roberbian, cu Sorin Popa, Burcăcel şi Bodoc în teren, au avut prea puţine ocazii pentru o finală. Repriza a doua s-a desfăşurat pe un tipar asemănător. Deep Serv a marcat încă două goluri prin Căpăţînă şi Crăciun şi a închis meciul încă din minutul 40. Ultimele minute s-au jucat doar pentru că trebuiau jucate. Festivitatea de premiere a adus premii primelor patru clasate. Direcţia pentru Sport şi Tineret a oferit mingi, cupe şi echipament sportiv. A fost desemnat cel mai bun şi totodată golgeterul turneului – Ciprian Dumitriu. Cel mai bun portar a fost George Sîrbu – Number One, iar premiul fair-play a fost obţinut de Fan Club Steaua Mărăşeşti, o formaţie care a sfidat iarna grea şi a venit la toate partidele programate la această competiţie. Cel mai bun arbitru a fost desemnat Vasile Burgă. Echipa campioană i-a avut în componenţă pe Burdujel, Constantinescu, Căpăţină, Dumitriu, Oltianu, Toma, Vrabie, Crăciun, Niţă şi Mohîrţă. În finala mică, GS Mobile a reuşit o răsturnare spectaculoasă de scor. După ce a fost condusă cu 3-0, aceasta s-a impus în final cu 4-3. (Dan CHIRIAC)