Echipele calificate din grupa A se decid in ultima etapa
Formatia din Marasesti a fost invinsa cu scorul de 4 - 0 si totodata detronata in clasament de Foresta Brosteni, fiind astfel in pericol de a pierde calificarea in play-off. Vointa Odobesti isi continua parcursul bun de la inceputul campionatului, inregistrind inca o victorie in deplasarea de la Bolotesti, cu Unirea, scor 4 - 1. In alt derby la acestei runde, ASA Steaua Focsani a reusit sa se impuna pe teren propriu in fata echipei AS Cimpineanca, asigurindu-si calificarea in faza urmatoare a competitiei.
Rezultatele complete ale etapei a 21-a:
u grupa A: Unirea Bolotesti - Vointa Odobesti 1 - 4, FCM Adjud - Viitorul Homocea 2 - 0, Unirea Pufesti - Viticultorul Virtescoiu 5 - 1, Avintul Jaristea - Trotusul Ruginesti 5 - 2, Foresta Brosteni - Chimica Marasesti 4 - 0. FC Panciu a stat.
u grupa B: Victoria Tataranu - AS FC Unirea Focsani 4 - 2, Unirea Milcovul - AS Vulturu 0 - 3 (MV), Nisprod Mircesti - Zorile Cotesti 2 - 0, Rimna Gologanu - CFT Juventus Focsani 0 - 3 (MV), ASA Steaua Focsani - AS Cimpineanca 4 - 2. Vointa Cirligele a stat.
Ultima etapa (duminica, 21 mai, ora 11.00) programeaza intilnirile:
u grupa A: Vointa Odobesti - Foresta Brosteni, Viitorul Homocea - Unirea Bolotesti, Viticultorul Virtescoiu - FC Panciu, Trotusul Ruginesti - Unirea Pufest, Chimica Marasesti - Avintul Jaristea.
FCM Adjud va sta.
u grupa B: AS FC Unirea Focsani - ASA Steaua Focsani, AS Vulturu - Victoria Tataranu, Zorile Cotesti - Unirea Milcovul 3 - 0 (MV), CFT Juventus Focsani - Vointa Cirligele, AS Cimpineanca - Rimna Gologanu 3 - 0 (MV). Nisprod Mircesti va sta.
CASETA
Clasament - Grupa A
1. Vointa Odobesti 19 18 0 1 90-21 54p
2. FCM Adjud 20 13 2 5 58-23 41p
3. FC Panciu 19 10 5 4 46-35 35p
4. Foresta Brosteni 19 11 1 7 56-40 34p
5. Chimica Marasesti 19 10 2 7 38-32 32p
6. Unirea Bolotesti 18 8 4 6 53-37 28p
7. Avintul Jaristea 19 6 4 9 42-60 22p
8. Unirea Pufesti 19 5 3 11 33-56 18p
9. Viticult. Virtescoiu 18 4 1 13 37-59 13p
10. Viitorul Homocea 19 4 1 14 32-60 13p
11. Trotusul Ruginesti 19 2 3 14 17-80 9p
Clasament - Grupa B
1. Nisprod Mircesti 20 17 2 1 66-18 53p
2. AS Vulturu 20 15 3 2 64-19 48p
3. ASA Steaua 19 13 1 5 68-32 40p
4. AS Cimpineanca 19 13 0 6 59-31 39p
5. Zorile Cotesti 20 11 3 6 54-39 36p
6. CFT Juventus 19 10 3 6 39-29 33p
7. Victoria Tataranu 20 9 0 11 40-51 24p
8. AS FC Unirea 20 7 1 12 38-54 22p
9. Vointa Cirligele 19 5 1 13 36-69 16p
10. Unirea Milcovul 22 2 1 19 11-63 7p
11. Rimna Gologanu 20 1 1 18 19-83 4p
u primele 4 echipe din fiecare grupa se califica in play-off