Sport

105 atleţi s-au întrecut la Cupa “Moş Nicolae”

Dan Chiriac
6 dec 2011 1868 vizualizări
Sîmbătă, la Complexul Sportiv “Milcovul” din Focşani a avut loc competiţia sportivă de atletism “Cupa “Moş Nicolae”.

La concurs au participat 105 sportivi de la următoarele cluburi: CSU Focşani, CSS-LPS Focşani, CSM 2007 Focşani, Liceul Teoretic “Duiliu Zamfirescu” Odobeşti, CSS Adjud, CSS Tecuci. (Dan CHIRIAC)

Rezultatele au fost următoarele:

Copile III - 40 m
Loc I – Bîlcan Veronica – CSU Focşani
Loc II – Mihalce Azia – CSU Focşani
Loc III – Toader Carina – LPS Focşani

Copii III - 40 m
Loc I – Dima Radu – CSS Focşani
Loc II – Manea Cezar – Lic. Teoretic D. Zamfirescu Odobeşti
Loc III – Ciocan Răzvan – LPS Focşani

Copile II- 50 m
Loc I – Antonache Andreea – LPS Focşani
Loc II – Măzăreanu Cătălina - LPS Focşani
Loc III – Dănilă Cristina – Lic. Teoretic D. Zamfirescu Odobeşti

Copii II - 50 m
Loc I – Stoica Eduard – CSU Focşani
Loc II – Vasiliu Mihai – LPS Focşani
Loc III – Goleşteanu George – LPS Focşani

Copile I - 60 m
Loc I – Fronea Elena – LPS Focşani
Loc II – Lungu Nicoleta – CSU Focşani
Loc III – Budeanu Elena – LPS Focşani

Copii I - 60 m
Loc I – Arbunescu Alexandru – LPS Focşani
Loc II – Ghinea Simone – LPS Focşani

Jun. III F - 60 m
Loc I – Costandache Dana – CSS Tecuci
Loc II – Iordăchescu Sorela – CSU Focşani
Loc III – Boca Mihaela – CSS Tecuci
   
Jun. III B - 60 m
Loc I – Dragomir Răzvan  Valentin – LPS Focşani
Loc II – Gîrboiu Vlad – LPS Focşani
Loc III – Băncilă Angelo – CSS Tecuci

CROS

Copile III
Loc I – Bîlcan Veronica – CSU Focşani
Loc II – Mocanu Giulia – CSU Focşani
Loc III – Toader Carina – LPS Focşani

Copii III
Loc I – Dima Radu – LPS Focşani
Loc II – Neculai Ovidiu – LPS Focşani
Loc III – Grigore Alexandru – LPS Focşani

Copile II
Loc I – Antonache Andreea – LPS Focşani
Loc II – Lungu Elena – CSU Focşani
Loc III – Cibotariu Cristina – CSU Focşani

Copii II
Loc I –  Vasiliu Mihai – LPS Focşani
Loc II – Goleşteanu George – LPS Focşani
Loc III – Mihalea Ştefan – CSU Focşani

Copile I 
Loc I – Lungu Nicoleta – CSU Focşani
Loc II – Fronea Elena – LPS Focşani
Loc III – Antimia Elena – CSU Focşani

Copii I
Loc I – Ghinea Simone – LPS Focşani
Loc II – Arbunescu Alexandru – LPS Focşani
Loc III – Gîrboiu Vlad – LPS Focşani
   
Jun. III F 
Loc I – Prisecaru Claudia– CSU Focşani
Loc II – Picară Andreea – CSU Focşani
Loc III – Iordăchescu Sorina – CSU Focşani

Jun. III B
Loc I – Taban Ionuţ – LPS Focşani
Loc II – Dragomir Ionuţ– LPS Focşani
Loc III – Dogaru Ionuţ – LPS Focşani

     Jun. II B
Loc I – Florea Dragoş – CSU Focşani
Loc II – Nedelcu Narcis – CSS Tecuci
Loc III – Dragomir Răzvan Valentin – LPS Focşani


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.