Nisprod si Scorpion au fost eliminate

Cristi Irimia
14 mar 2005 633 vizualizări
Dorecom Reghiu - Real si Contliv Soft - Mara sint cele doua semifinale ale competitiei

Sferturile de finala ale Cupei Vrancei la minifotbal au adus si doua rezultate surprinzatoare. Astfel, Dorecom Reghiu a invins categoric Nisprodul, iar Realul a trecut de Scorpion, echipa care a facut o contestatie inaintea inceperii partidei, sustinind ca Cristi Gurguiatu (Unirea Urziceni) si Sorinel Popa (Petrolul Moinesti) nu au drept de joc deoarece sint legitimati la echipe de Divizia B. Cei doi au fost, de altfel, cei mai buni jucatori ai Realului.

Miine, Asociatia Judeteana de Fotbal Vrancea va lua o decizie in privinta contestatiei depuse.

Rezultatele si marcatorii sferturilor de finala:

- Dorecom Reghiu - Nisprod 4 - 0 (Viorel Buzatu-2, Marian Burcacel, Duca), Real - Scorpion 3 - 2 (Cristi Gurguiatu-2, Sorinel Popa, respectiv Elvis Ilas, Ionica Serea. Real a marcat golul de 3 - 2 in prelungiri, dupa 60 de minute scorul fiind 2 - 2), Politia - Contliv Soft 1 - 2 (Romeo Tabac, respectiv Dorinel Popa-2), Rosca Grup I - Mara 1 - 2 (Adi Olteanu, respectiv Petrica Ioan, Sandu Avram).

Partidele au fost arbitrate de Ovidiu Rusu si Marius Martis, care au tinut in mina jocurile. Martis a avut cel mai greu meci al serii, Real - Scorpion, spiritele fiind extrem de incinse pe parcursul jocului. Semifinalele vor avea loc la finele acestei saptamini, astfel: Dorecom Reghiu - Real si Contliv Soft - Mara.