Terminam pe sase, jucam cu Spicom

Ciprian Fânaru
15 mar 2011 712 vizualizări
Se contureaza un adversar dificil pentru echipa de futsal CSM Focsani. Daca incheie campionatul pe locul al saselea, vrincenii vor intilni in primul tur din play-off formatia de pe locul trei, ocupat in acest moment de Spicom Sf. Gheorghe

CSM-ul a pierdut in ultimele secvente partida disputata weekend-ul trecut pe teren propriu contra echipei de le locul doi, United Galati. Primul act al partidei a fost echilibrat, dar oaspetii s-au apropiat mai periculos de poarta focsanenilor. Cei care au deschis scorul au fost elevii lui Petrache Gurguiatu, care au inscris in ultimul minut al reprize intii prin Ilas. Repriza a doua fost mai mai tensionata decit prima. Galatenii egalat in minutul 28, patru minute mai tirziu Chivu a marcat din lovitura de la 10 metri pentru 2-1. Oaspetii au egalat din nou, dar Ungureanu si-a dus apoi echipa in avantaj. Finalul partidei a fost pe muchie de cutit, United egalind cu doua minute inaintea ultimului fluier, dar soarta partidei a a fost decisa in ultima secunda. In continuare, CSM-ul are doua meciuri considerate usoare, in deplasare la Brasov si pe teren propriu contra Concordiei Chiajna. Pina atunci, focsanenii joaca la final de saptamina in primul tur al Cupei Romaniei impotriva formatiei secunde a celor de la City"â"¢us Tg. Mures. (Ciprian FANARU)