Adjudenii au dat chix la Suceava

Ciprian Fânaru
22 feb 2011 579 vizualizări
Echipa de juniori I a Clubului Sportiv Scolar Adjud a inregistrat la finalul saptaminii trecute prima infringere in 2011.

Formatia pregatita de Emil Dumitru a pierdut pe terenul formatiei LPS Suceava, scor final 28 "" 30. Sucevenii au plecat ca din pusca, iar dupa 13 minute conduceau cu scorul de 7 "" 2, moment in care vrincenii au cerut time-out. Pauza le-a priit handbalistilor din Adjud, care au redus din diferenta, izbutind chiar sa intre la egalitate la vestiare, scor 12 "" 12. Debutul reprizei secunde le-a apartinut oaspetilor, care au condus de citeva ori la o diferenta de trei goluri. LPS Suceava a intors soarta intilnirii in ultimele 10 minute. La scorul de 21 "" 23 sucevenii au inscris trei goluri consecutive, iar in minutul 53 conduceau cu 24-23. Gazdele au avut emotii in finalul partidei si au tremurat pina in ultimele secunde. Adjudenii au ramas pe locul al treilea, calificabil la baraj, datorita golaverajului, dar au fost egalati la puncte de CSS Bacau, a caror linie de clasament e aproape identica. Trupa din nordul judetului continua lupta pentru calificarea la turneul semifinal si etapa viitoare, cind va primi vizita celor de la LPS Vaslui. (Ciprian FANARU)