Trofeul Fair-Play la old-boys

Cristi Irimia
16 ian 2006 557 vizualizări
Rosca Grup a invins cu 12 - 10, dupa prelungiri, formatia CUP-ului . In cealalta semifinala, «Amicii» a trecut de Casa de Pensii cu 7 - 2

Semifinalele trofeului "Fair-Play" la old-boys au fost cistigate in mod asteptat, de catre Rosca Grup si Amicii, echipe ce-si vor disputa finala la o data care va fi stabilita ulterior.

Daca «Amicii» n-a avut probleme in fata Casei de Pensii (scor: 7 - 2; marcatori: Cr. Ion-3, Avram-2, Mocanu, Oprea, respectiv Marin si Covaci), Rosca Grup s-a vazut nevoita sa se intrebuinteze serios pentru a-si trece in cont victoria.

Jocul a fost de un dramatism rar intilnit, chiar si pentru jocurile de sala. CUP a avut 2 - 0, Rosca Grup a revenit si a condus cu 3 - 2, CUP a intors din nou rezultatul conducind la pauza cu 6 - 5. In repriza a 2-a s-au produs iarasi modificari spectaculoase de scor, astfel ca la finele celor 60 de minute CUP avea 9 - 8. In cele doua minute de prelungiri ale meciului (acordate pentru accidentarea lui Adrian Olteanu, jocul fiind oprit pentru acordarea de ingrijiri medicale), CUP n-a reusit sa-si conserve avantajul, fiind egalata cu exact doua secunde inainte de expirarea prelungirilor. S-a trecut apoi la cele doua reprize a 5 minute fiecare, pentru desemnarea unei cistigatoare, Rosca Grup dind dovada de o mai mare prospetime pe final. Astfel, echipa patronata de Vasile Rosca s-a impus cu 12 - 10, dupa 72 de minute extrem de palpitante.

Pentru Rosca Grup au marcat Adrian Olteanu (6), Daniel Galavan (5) si Balan, in vreme ce pentru CUP au inscris Coseriu (4), Vlad Mitel (2), Matauanu, Busuioc, Badica si J. Tabacaru.