Gugestiul a marcat revenirea acasa cu o victorie clara
Aceasta partida speciala a fost urmarita de o mie de spectatori, record de asistenta pe arenele vrincene in ultimii cinci ani cel putin. Cel mai spectaculos meci a fost la Vulturu, unde Toader, Burcacel si Ciprian Dumitru au reusit cite un hattrick. Partida nu a fost atit de dezechilibrata pe cit o arata scorul final, in minutul 65 cele doua formatii aflindu-se la egalitate, 3 "" 3. Homocea s-a impus in fata Adjudului in derby-ul nordului, liderul din Sud National Golesti nu a mai izbutit un scor astronomic, iar puternicele Urechesti si Cirligele si-au impartit punctele la capatul unei remize cu patru goluri marcate. (Ciprian FANARU)
Rezultatele etapei a 5-a:
Seria Nord:
Viitorul Homocea "" FCM Adjud 2 "" 0
Soimii Mircesti "" Avintul Jaristea 1 "" 1
Unirea Pufesti "" FC Marasesti 1 "" 0
National Golesti "" Unirea Tifesti 4 "" 0
Vointa Odobesti "" Trotusul Ruginesti 3 "" 0
Green Village Ploscuteni "" CSM II Focsani 0 "" 6
Siretul Suraia "" a stat
Seria Sud:
Energia Vulturu - Unirea Milcovul 9 "" 3
Flacara Urechesti "" Dinamo Cirligele 2 "" 2
Sorste Bordeasca "" AS Cimpineanca
Zorile Cotesti "" Vointa Sl. Ciorasti 0 "" 5
Dinamo Tataranu "" FC Balesti 4 "" 3
Victoria Gugesti "" Victoria Gologanu 4 "" 1
Soimii Naruja "" a stat
Clasament Seria Nord
1. National Golesti 5 5 0 0 37-2 15p
2. Viitorul Homocea 5 4 1 0 16-0 13p
3. FCM Adjud 4 3 0 1 10-3 9p
7. CSM II Focsani 5 4 1 2 13-7 7p
5. Soimii Mircesti 5 2 1 2 11-10 7p
4. Unirea Tifesti 4 2 1 1 5-5 7p
8. Vointa Odobesti 5 2 1 2 7-10 7p
9. Unirea Pufesti 5 2 0 3 9-9 6p
6. Siretul Suraia 4 2 0 2 7-11 6p
10. Avintul Jaristea 4 1 1 2 5-6 4p
11. FC Marasesti 4 1 0 3 4-9 3p
12. Green Village Ploscuteni 5 1 0 4 4-25 3p
13. Trotusul Ruginesti 5 0 0 5 2-34 0p
Clasament Seria Sud
1. Energia Vulturu 5 4 0 1 27-5 12p
2. Dinamo Tataranu 4 4 0 0 16-6 12p
3. Vointa Sl. Ciorasti 5 3 0 1 13-7 12p
4. Flacara Urechesti 5 2 1 2 8-9 7p
5. Victoria Gugesti 3 2 0 1 8-5 6p
6. Sorste Bordeasca 3 2 0 1 7-5 6p
7. Zorile Cotesti 5 2 0 3 7-14 6p
8. Soimii Naruja 4 1 2 1 7-8 5p
9. Dinamo Cirligele 4 1 2 1 12-6 5p
10. AS Cimpineanca 4 1 2 1 8-12 5p
11. Unirea Milcovul 4 1 1 2 6-17 4p
12. Victoria Gologanu 5 0 0 5 4-15 0p
13. FC Balesti 5 0 0 5 5-20 0p