De ce s-au temut n-au scapat

2 oct 2010 401 vizualizări
FCM Bacau - CSM Focsani 3 - 0 (2 - 0), ieri, intr-un meci din etapa a 6-a a Ligii a treia

Meciul a inceput in fata unei asistente "record" de doar 50 de spectatori, intr-o atmosfera dezolanta, cu doar doi oameni care au urmarit meciul din tribuna doua a Municipalului, iar galeria gazdelor a numarat doar 12 oameni. Pe parcursul meciului au mai venit 100 de spectatori. Ambele goluri ale gazdelor din prima repriza au venit dupa faulturi in atac nesemnalizate de central. Prima oportunitate i-a apartinut lui Predoiu, in minutul 3, acesta trimitind cu capul pe linga bara. Galben albastrii au deschis scorul in minutul 5, cind dupa un un-doi Boghian "" Curiliuc, primul l-a invins cu un sut de la 7 metri pe Bors. In minutul 8 tabela s-a modificat din nou, Vraciu invingindu-l pe Bors cu un sut din interiorul careului. In minutul 25, Mindrescu a executat un corner si mingea lovita cu capul de Bucataru cu capul a trecut putin peste. Doua minute mai tirziu, Curiliuc a scapat singur cu portarul focsanean, care a scos. Acelasi portar Bors a aparat sutul lui Vraciu din minutul 30, pentru ca balonul expediat de Milea in minutul 38 sa fie retinut de Stamatin. Bors a salvat miraculos in fata lui Boghian la cinci minute de la reluare, iar in minutul 54, Bucataru, dupa o contra cu un adversar, a ramas cu mingea la picior, dar sutul a fost parat de goalkeeperul bacauan. La prima atingere de balon, Luncanu a facut 3 "" 0 cu un sut de la 16 metri trimis in vinclu, in timp ce de partea cealalta Predoiu putea marca golul de onoare in minutul 70. CSM-ul ramine cu 6 puncte in clasament si asteapta meciul de acasa cu Otelul II. (C. FANARU, D. CHIRIAC)