Derby-uri in ploaie si surprize in Liga Bergenbier

Ciprian Fânaru
28 sep 2010 506 vizualizări
Campionatul de minifotbal pentru amatori Liga Bergenbier a programat la finalul saptaminii trecute doua etape

Runda a patra, intermediara, ale carei meciuri s-au disputat vineri, a fost cistigata de favorite. Cu o exceptie, Doctor GSM oferind surpriza etapei prin remiza cu Doreal. Golgeteri dupa rundele din week-end sint Robert Indoila (Steaua) "" 7 goluri, Vasile Necula (Viitorul), Ionut Teodorescu (Rosca) si George Bogzeanu (Teomax) "" toti cu 6 goluri. Teomax - Times 2-1, meciul etapei, a fost aprig disputat. Scorul a fost deschis in primul minut de Times prin Ciprian Dumitru, iar pentru Teomax a egalat in prima repriza Bogzeanu din lovitura libera. A doua jumatate s-a jucat tare, arbitrul intilnirii, Florin Tudosa, aratind numai putin de sase cartonase galbene si unul rosu direct acordat jucatorului Tugurlan, in calitate de ultim aparator. In patru jucatori de cimp, Times a incasat al doilea gol in ultimul minut, de la acelasi Bogzeanu, desemnat de organizatori jucatorul meciului. In concluzie, o etapa frumoasa disputata pe o vreme capricioasa, cu meciuri echilibrate in parte, cu duelul Steaua - Jandarmii, care a dus din nou la schimbarea liderului. De remarcat prima victorie in liga a echipei Club Texas si surpriza etapei, Hunters "" Viitorul Gologanu 7-3. (C. FANARU)