O victorie si o infringere la juniori

20 mai 2010 214 vizualizări
Sapunaru s-a accidentat grav, dupa un duel cu portarul advers

Echipele de juniori de la CSM Focsani au terminat acest sezon, jucind ieri, pe teren propriu, cu LPS Piatra Neamt. Cei mai multi dintre jucatorii de la juniori A se aflau in fata ultimului joc din perioada de juniorat. Acestia au implinit deja 19 ani si nu mai pot face parte, in editia viitoare, din echipele de juniori. Situatia era asemanatoare si la nemteni, astfel incit meciul a fost mai mult unul de vacanta. Oaspetii au inceput mai bine si au marcat doua goluri. Focsanenii si-au revenit, iar soarta meciului a fost schimbata dupa accidentarea grava a lui Sapunaru. Acesta a scapat singur cu portarul advers, care l-a faultat pe jucatorul CSM in postura de ultim aparator. Portarul nemtenilor a fost eliminat. Cum pe foaia de joc nu figura un alt portar, intre buturi a intrat un fundas din echipa nemteana. Acesta nu a putut tine piept ofensivei focsanene, care a marcat un gol pina la pauza si alte patru in repriza a doua. La final, scorul a fost 5 - 2 pentru CSM. Din pacate, Sapunaru a fost transportat la spital, cu ambulanta, acesta avind o leziune la piciorul drept. In partida juniorilor B, raportul de forte a fost net in favoarea nemtenilor. Cu doi ani mai tineri decit adversarii, focsanenii nu au putut opune prea multa rezistenta. La final, nemtenii s-au impus cu 5 "" 1, dupa ce la pauza scorul a fost 3 "" 0. (Dan CHIRIAC)