Tocati tot meciul de ploaie si arbitri

21 apr 2010 994 vizualizări
Aerostar Bacau - CSM Focsani 1 - 0 (1 - 0), ieri intr-o partida din etapa a 25-a a Ligii a treia Formatia de liga a treia CSM Focsani a pierdut partida disputata ieri la Bacau, contra celor de la Aerostar

"Beneficiind" de o brigada care tras cu gazdele, gruparea-fanion ramine cu 30 de puncte si asteapta meciul cu Pascaniul pentru a imbunatati situatia in clasament. In minutul18, Milea si-a trecut in cont prima ocazie de lua conducerea, dar sutul sau de la 16 metri a fost prins de Satco. Cei care au deschis scorul au fost insa bacauanii. In minutul 21, Carp a centrat in fata portii si Radu din tabara gazdelor a marcat la colt, cu o reluare de cap de la opt metri. In prima sa parte, meciul s-a disputat mai mult la mijlocul terenului, cu putine faze de poarta. In minutul 36, Aerostar putea majora diferenta, dar focsaneanul Radu a salvat din fata lui Sofronie. Ocaziile care au urmat au fost create de vrinceni, care nu au izbutit sa egaleze situatia. In minutul 23, Radu scapa singur cu Oprea, dar portarul focsanean a scos din picoarele atacantului "aviatorilor". In partea secunda, minutul 55 avea sa aduca o noua sansa pentru focsaneni. Juniorul Suvac a sutat din 10 metri, lateral, singur cu portarul, peste poarta. Pe final, in minutul 83, Bucataru a fost eliminat pentru un fault vazut numai de arbitru. Mijlocasul a incasat al doilea galben si nu va juca vineri cu CSM Pascani. In minutul 80 Milea a sutat din opt metri peste, pe final Focsaniul facind eforturi sa egaleze. Incercarile au ramas fara succes, ultimele minute neaducind faze notabile de poarta. CSM Focsani simte iarasi emotiile retrogradarii, dupa un meci caracterizat de arbitraj partinitor timp de 90 de minute. Oficialii focsaneni acuza in termeni duri arbitrajul centralului. "Ne-au tocat 90 de minute, nu ne-au lasat sa jucam, era greu sa obtinem vreun punct in aceste conditii", au spus la unison oficialii focsaneni. Aerostar Bacau a inceput cu: Satco - Varea, Balaita, Radu, Boghian "" Gindulescu, Dumitriu, Rusu, Sofronie - Banu, Carp (60 Sentes). Pentru CSM Focsani au evoluat: Oprea - Nistoroiu, Craciun, Radu, Sararu "" Besa (46 Busuioc), Bucataru, Dumitriu, Bira "" Suvac (72 Sapunaru), Milea. (D. CHIRIAC, C. FANARU)