Derby nedecis

7 dec 2009 773 vizualizări
Flacara Urechesti - National Golesti 1 - 1 (0 - 1), in derby-ul finalului de sezon in Liga a patra u Energia Vulturu a cistigat la pas partida cu Slobozia Ciorasti - poza faza

Derby-ul finalului de sezon in Liga a patra s-a incheiat nedecis. Formatiile Flacara Urechesti si National Golesti au oferit un meci spectaculos, gustat de spectatorii prezenti la meci. Ionut Vasile a deschis scorul pentru National Golesti, in prima repriza, cind oaspetii au avut alte ocazii de a-si majora diferenta. In repriza a doua, gazdele au revenit si, dupa ce au ratat citeva ocazii de a marca, au reusit sa egaleze in minutul 85, prin Razvan Craciun, jucatorul care a facut parte din lotul national al Romaniei U 15. In urma acestui rezultat, gazdele au terminat prima parte a campionatului pe prima pozitie. La Bolotesti, Unirea Tifesti s-a distrat cu FC Ploscuteni, o formatie care incearca inca sa inteleaga ce inseamna fotbalul judetean. Formatia din Tifesti s-a impus cu 13 - 2 si a terminat turul pe pozitia a doua, la egalitate de puncte cu FCM Adjud. Ultimul meci al rundei s-a disputat simbata dupa-amiaza la Vulturu. Energia a trecut cu 3 - 0 de Vointa Slobozia Ciorasti, dupa un meci in care a trimis si de patru ori mingea in bara. Golurile au fost marcate de Petrica Enache si Ionut Popa - 2. Duminica viitoare vor fi programate ultimele partide din acest sezon al Ligii a patra. Partidele Vointa Slobozia Ciorasti - Victoria Gologanu, FC Ploscuteni - Trotusul Ruginesti si Avintul Jaristea - Viitorul Homocea se vor disputa cu incepere de la orele 11.00. Ultimul meci este de departe capul de afis al "mini-etapei", ambele echipe luptind pentru pozitiile care asigura prezenta in play-off. Celelalte doua partide vor opune codasele clasamentului. (Dan CHIRIAC)