Trei puncte din sase

26 oct 2009 433 vizualizări
FC Panciu - Petrotub Roman 4 - 1 (3 - 0) si Otelul II Galati - CSM Focsani 1 - 0 (1 - 0), in etapa a 11-a a Ligii a treia

Cele doua echipe vrincene au obtinut rezultate diferite in etapa de vineri. Daca runda trecuta focsanenii si-au trecut in cont trei puncte, de aceasta data a fost rindul celor de la FC Panciu sa-si adauge trei puncte in clasament. In schimb, focsanenii au pierdut dupa un gol marcat din offsaid de catre cei de la Otelul 2. FC Panciu a cistigat la pas meciul cu formatia din Roman, care vizeaza promovarea. Dupa patru ocazii clare a marca, in minutul 22, Costin a deschis scorul. Peste numai sase minute, Stoian a reluat cu latul in plasa din 6 metri si a dus scorul la 2 "" 0. Ultimul gol al primei reprize a venit in minutul 44, cind Costin a inscris cu capul de la trei metri. Pancenii au dus scorul la 4 "" 0 in minutul 67, cind Tudor a marcat cu poarta goala. Chitosca a inscris golul de onoare cu un sfert de ora inainte de final. Serea a contat la FC Panciu pe: Gordin "" F. Stanciu, Constantinescu, R. Stan, Cl. Mihai "" Tudor (70 Avramescu), Cioran, Dutu (88 Ungureanu), Stoian "" Costin, Covaci (70 Predoiu). Pentru Petrotub Roman au jucat: Costea "" Menghia (46 Patrascu - Burghelea), Vlaicu, Druga, F. Alexandru - V. Popa (46 Chitosca), M. Alexandru (46 Harbuzaru), Boghian, Chiriac - Vulpe, Dumitras. CSM Focsani a jucat vineri in prezenta a 30 de spectatori, in conditiile in care meciul a fost programat la aceeasi ora cu partida din prima liga dintre Otelul si Poli Iasi. Unicul gol al partidei a fost reusit in minutul 36 de fostul jucator de la AS FC Unirea Focsani, Negoescu. Aceasta a punctat dupa o faza suspecta de offsaid. Toader putea egala in minutul 83, dar a trimis in bara din lovitura libera. CSM Focsani i-a avut in teren pe: Ivanciu "" Ciornei, Craciun, Radu, Sararu "" Dumitriu (71 Nistoroiu), Curteanu, Toma (85 Milea), Sapunaru (46 Mindrescu) - Toader, Botezatu. Otelul 2 a replicat cu: Abraham "" Marus, Stoica, Sipovici, Murgoci - Gita, Chebac (46 Tache), N"â„¢ Kongue (71 Chipiriu), Frunza (78 Francu) - M. Tanasa (85 Gheorghe), Negoescu. (Dan CHIRIAC)