Egal cu contestatie la Urechesti

22 sep 2009 857 vizualizări
Etapa a doua a ligii a patra a consemnat citeva surprize

Etapa a doua a Ligii a patra a adus citeva surprize. Fara jumatate din echipa din sezonul trecut, Foresta Brosteni s-a impus pe teren propriu in fata celor de la FCM Adjud. Oaspetii porneau cu prima sansa, dar gazdele au invins cu 2 - 0 dupa golurile marcate de patronul Marcel Paun si Gica Ivanuta. A doua surpriza a venit dupa-amiaza, cind a avut loc meciul dintre Flacara Urechesti si Victoria Gologanu. Gazdele au ratat mult, dar la pauza scorul a fost 0 - 0. Golul lui Negoita din startul reprizei a doua parea ca va decide meciul. Oaspetii au egalat cu zece minute inainte de final. Chiar daca rezultatul a fost egal, este posibil ca Urechestiul sa obtina cele trei puncte la masa verde. Gazdele au formulat o contestatie, iar jucatorul oaspetilor nu s-a prezentat la foaie. Derby-ul etapei s-a jucat la Odobesti, acolo unde Avintul Jaristea isi disputa partidele de pe teren propriu. Gazdele au dominat prima repriza si au condus cu 2 - 0 dupa golurile lui Coforea si Sima. Dupa ce au ratat citeva ocazii monumentale in finalul primului act, cei din Bolotesti au revenit dupa pauza si au marcat de doua ori prin Lupusoara. Pina la final ambele echipe au trecut pe linga golul victoriei. O partida foarte interesanta a avut loc si la Tataranu. Gazdele au condus cu 1 - 0, dar au primit repede doua goluri. Desi au condus cu 2 - 1, militarii au pierdut in cele din urma cu 3 - 2. La Suraia, gazdele au facut instructie cu o echipa care abia s-a format. National Golesti nu a avut emotii in partida de la Cirligele. Dupa scandalul din prima etapa, de la Dumitresti, echipa gazda nu si-a revenit si nu a facut fata formatiei din Golesti. Energia Vulturu a cistigat fara emotii in deplasarea de la Milcovul si este una dintre favoritele grupei B. Cel mai asteptat meci al rundei viitoare se va juca la Odobesti. Formatia gazda va intilni pe Avintul Jaristea, cea care evolueaza in acest sezon tot la Odobesti. (Dan CHIRIAC)