Sport

Andreea Roman, campioana nationala

Dan Chiriac
26 iun 2009 622 vizualizări
Atleta s-a clasat pe primul loc in finala de sulita cu o aruncare de 41.29 metri

Sportiva adjudeanca Andreea Roman a devenit campioana nationala de juniori la aruncarea sulitiei. Atleta, pregatita de profesorul Gheorghe Catrinescu, si-a pastrat titlul national obtinut anul trecut. Roman s-a clasat pe primul loc in finala de la sulita cu o aruncare de 41.29 metri, in concursul desfasurat la Bucuresti. "Performanta sportivei a fost obtinuta in ciuda unei accidentari care i-a pus mari probleme. Sint foarte multumit de rezultatul obtinut, mai ales ca aceasta a reusit sa-si pastreze titlul national", ne-a spus profesorul Gheorghe Catrinescu. Andreea a tinut sa infirme si faptul ca atletii clubului adjudean nu ar fi sprijiniti. "Clubul nostru a primit sprijinul necesar din partea Inspectoratului Scolar Judetean pentru a participa la toate competitiile pina la finalul sezonului de vara. Nu putem fi de acord cu cei care sustin ca clubul nostru nu a fost ajutat de nimeni", ne-a spus Gheorghe Catrinescu. Acesta este si presedintele clubului CSS Adjud, care in acest an a obtinut multe medalii nationale. Echipa de handbal juniori III s-a clasat pe locul trei la turneul final al campionatului national, iar alti judoka au cistigat medalii la campionatele nationale. "In perioada urmatoare vom organiza o festivitate in cadrul careia vor fi premiati sportivii celor trei sectii ale clubului nostru care au obtinut performante deosebite in acest an", a precizat Gheorghe Catrinescu. (Dan CHIRIAC)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 1

Adaugă comentariu
, acum 737381 zile, 6 ore, 26 minute, 5 secunde
Felicitari pentru performanta atat Andreei cat si dnului profesor Catrinescu.Este mare lucru sa vezi ca mai exista oameni care cred cu adevarat in performanta,se lupta si de ce nu,chiar castiga!Pacat citeste integral
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.