Sport

Doar remiza la Pascani pentru echipa-fanion

Ciprian Fânaru
6 mai 2009 558 vizualizări
CFR Pascani - CSM Focsani 0 - 0, ieri, in etapa a 29-a a Ligii a treia

Echipa de fotbal seniori CSM 2007 Focsani a reusit doar un rezultat de egalitate, 0 "" 0, ieri dupa-amiaza, in jocul din deplasare contra formatiei CFR Pascani. Cu destule absente si cu citiva jucatori de perspectiva in "unsprezecele" de start, focsanenii s-au descurcat bine si au controlat partida inca de la inceputul ei. Ocaziile mari din dreptul vrincenilor au fost destule, dar ghinionul si lipsa concentrarii in fata portii au facut ca tabela sa ramina nemodificata. Tehnicianul echipei noastre, Damian Bancila, a incercat sa anime si mai mult jocul si l-a introdus dupa pauza pe juniorul Moise, dar nici acesta, nici Botezatu nu au izbutit sa gaseasca drumul catre inscrierea unui gol, care ar fi putut fi suficient pentru acontarea celor trei puncte. Echipa noastra a beneficiat si de aportul capitanului Octavian Bucataru, care a facut ca ostilitatile sa fie dominate de focsaneni, dar in cele din urma aceasta dominare nu s-a concretizat si pe tabela de marcaj. "Am dominat, ca si in alte dati jocul de la un capat la celalalt, dar nu am reusit sa marcam. Am avut destule ocazii, prin Botezatu, prin Moise, dar din pacate mingea n-a intrat in plasa", ne-a declarat antrenorul lui CSM Focsani, Damian Bancila. Acesta a inceput intilnirea de la Pascani cu Ivanciu, Nistoroiu, Craciun, Radu, Sararu pe linia de fund, Bucataru, Ungurianu, Mindrescu si Dumitriu la mijloc, in timp ce Covaci si Botezatu au format ofensiva. Moise l-a inlocuit imediat dupa pauza pe Ungurianu, Dima a intrat in minutul 75 in locul lui Mindrescu, iar Lida l-a substituit cu zece minute inainte de final pe Dumitriu. In urma acestei remize albe, CSM Focsani nu si-a revenit complet dupa evolutia stearsa din runda trecuta, cind a pierdut cu 1 "" 3 contra Cetatii Tg. Neamt si a ramas pe cea de-a patra pozitie a clasamentului Ligii a treia, cu 53 de puncte. (Ciprian FANARU)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 1

Adaugă comentariu
, acum 737386 zile, 2 ore, 23 minute, 7 secunde
daca pambac va cistiga vineri la focsani va intra in lupta locului 2, pentru ca in ultima etapa se va intilni cu otelul2 deci csm focsani va avea un meci foarte foarte greu.... acum vom vedea citeste integral
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.