Victorii pentru oaspeti in derby-uri

23 mar 2009 763 vizualizări
Energia Vulturu - National Golesti 1 - 2 si Steaua Focsani - FC Dumitresti 2 - 6, in etapa de ieri a Ligii a patra

Etapa a treia a returului Ligii a patra a adus in grupa a doua rezultate surpriza. La Marasesti, gazdele, ramase fara multe dintre vedetele din tur, nu au reusit decit un rezultat de egalitate, 0 "" 0, cu FCM Adjud, echipa intarita in pauza de iarna. La Jaristea, gazdele au condus cu 1 "" 0 la pauza, dar in repriza a doua nu au reusit sa faca fata celor din Tifesti care s-au impus cu 2 "" 1. Foresta Brosteni s-a impus cu 4 "" 2, la Ruginesti, dar golurile victoriei au venit in ultimele minute de joc. Golurile oaspetilor au fost marcate de Marcel Paun, Petrica Ioan "" 2 si Danut Lechea. In grupa B, National Nisprod Golesti s-a impus cu 2 "" 1, in minutul 90, la Vulturu, dupa golul marcat de Vasile Gabriel. FC Dumitresti nu a avut probleme in partida jucata la Focsani, cistigind cu 6 "" 2. (Dan CHIRIAC)