Trei puncte irosite de la punctul cu var

Ciprian Fânaru
7 mar 2009 831 vizualizări
FC Panciu - Cetate Tirgu Neamt 0 -0 (0 - 0), ieri in etapa a doua a returului ligii a treia u pancenii au scos doar o remiza, cu toate ca au beneficiat de un penalty si au controlat autoritar jocul

Dupa infringerea suferita etapa trecuta in deplasare la liderul seriei, CSM Rm. Sarat, FC Panciu a inceput prima partida de pe teren propriu cu gindul la cele trei puncte puse in joc. Meciul a inceput cu o usoara dominare sterila a oaspetilor, dar ocaziile au apartinut tot gazdelor. Chivu a sutat din voleu pe linga in minutul 19, iar zece minute mai tirziu Rodinel Stan putea deschide scorul daca era pe faza la o minge respinsa in fata de portarul nemtenilor. Meciul s-a mutat apoi in jumatatea Cetatii, in minutul 38 acelasi Chivu a incercat poarta adversa cu un sut inselator, iar in minutul 41 lovitura libera a lui Calin a trecut pe linga. Dupa pauza, oaspetii n-au mai contat in atac, Dobrescu irosind la fel ca in prima repriza situatii de unu contra unu cu portarul advers. Minutul 62 a adus si golul pentru vrinceni, dupa o pasa la firul ierbii a lui Mocanu si finalizarea din careul mic a lui Costin. Arbitrul a anulat golul pe motiv de ofsaid, cavalerii fluierului iritind pe tot parcursul jocului spectatorii cu multiplele decizii eronate de ofsaid si cu tolerarea duritatilor. Baietii antrenati de Ionica Serea au obtinut corner dupa corner, Balanescu a trimis cu capul in minutul 72, dar Condur a scos acrobatic peste transversala. In minutul 80, Predoiu a scos un penalty la marginea careului nemtean, dar Dutu a executat slab in stinga portarului si si-a privat practic colegii de victorie. Meciul s-a terminat in cele din urma la egalitate, spre nemultumirea spectatorilor care au indurat frigul. Printre acestia s-a numarat si deputatul pancean Ciprian Nica. (Ciprian FANARU)

FC Panciu - Cetatea Tirgu Neamt 0 -0

Stadion : "Orasenesc" Spectatori : 150

Arbitri : Andronache Iulian (Birlad) Patrichi Stefan (Vaslui) Stefanescu Daniel (Iasi)

Rezerva : Butnaru Romeo (Iasi)

Observator : Cristoloveanu Gheorghe (Bucuresti)

FC Panciu : Gordin "" Voinea, R. Stan, Calin, Cl. Mihai "" Chiorpec (60 Mocanu), Chivu, Dutu, Stoian "" Costin, Dobrescu (63 Predoiu)

Antrenor : Ionica Serea

Cetatea Tg. Neamt : Condur "" Badarau, Subariu, Zavate, Eudean "" Chiriac, Gh. Viorel, Butez, Petrescu "" Afloarei, Cocos

Antrenor : Stelica Bordeianu