Victorie simetrica

26 feb 2009 407 vizualizări
Liderul grupei B a Ligii a patra de fotbal s-a impus aseara intr-o partida jucata pe stadionul Florin Jelea din Golesti.

National Nisprod Golesti a trecut cu 3 -2 de Victoria Munteni, scorul fiind identic cu cel inregistrat in urma cu trei zile la Galati. Meciul de ieri a fost privit de pe margine de primarul Alexandru Zar si viceprimarul Vasile Bostanaru, care au dorit sa vada la lucru echipa Golestiului, pe care in acest an doresc sa o duca, alaturi de omul de afaceri Constantin Nistoroiu, in Liga a treia. Scorul a fost deschis de oaspeti, in minutul 17, dar gazdele au revenit pe finalul primei reprize, cind au reusit sa egaleze, dupa golurile marcate de Lepadatu, in minutele 37 si 45. In repriza secunda, Sergiu Sava a dus scorul la 3 "" 1, dar oaspetii au marcat al doilea gol si au avut ocazia in final chiar sa egaleze. Golestenii au trimis o data balonul in bara, prin Sergiu Sava si au avut trei goluri anulate pe motiv de ofsaid, marcate de Lepadatu si Sergiu Sava "" 2. Golestenii vor juca duminica o noua partida amicala, la Adjud. Antrenorul Claudiu Manta a trimis in teren urmatorul 11: Sirbu "" Sotirca, Malinas, Pruteanu, Amariutei "" I. Vasile, Tabac, Ochean, G. Vasile "" S. Sava, Lepadatu. Au mai jucat: Petrisor, R. Ciolpan, Maican si Grigore. (Dan CHIRIAC)