Prima infringere in amicale

5 feb 2009 639 vizualizări
CSM 2007 Focsani - CF Braila 2 - 4 (1 - 2), intr-o partida de pregatire, pe stadionul Milcovul 2 u prestatia focsanenilor a fost afectata si de absentele din lot

CSM 2007 Focsani a pierdut ieri destul de clar al doilea amical al sezonului, 2-4 contra echipei-fanion a Brailei, formatie clasata la mijlocul clasamentului in liga a treia. Antrenorul Damian Bancila nu a putut conta la acest meci pe accidentatii Ivanciu si Bucataru, lipsa celui de-al doilea resimtindu-se negativ la mijlocul terenului. Prima ocazie a jocului s-a concretizat si pe tabela, Craciun deschizind scorul cu o lovitura de cap dupa un corner executat de Toma, in minutul 8. A fost insa un foc de paie, Bosoi egalind in minutul 17, iar trei minute mai tirziu Chipciu a profitat de respingerea in fata a lui Oprea si a impins mingea in plasa pentru 2-1, scorul pauzei. Dupa reluare CSM a jucat mai bine, iar Andries a reusit sa egaleze pentru focsaneni in minutul 58 in urma unei pase luminoase a lui Toma. Necoara de la braileni a concretizat insa usoara dominare a oaspetilor si a dus scorul la 3-2 in minutul 61, dupa un sut imparabil in urma unei respingeri a zidului focsanean.Toma si Covaci au ratat pe putin poarta cu suturile lor, dar in loc de egalare s-a facut 4-2 pentru Braila, dupa un sut la coltul lung al lui Bosoi in minutul 79. Patru minute mai tirziu, nervosul Moise a fost eliminat dupa ce a incasat doua galbene. Poarta vrincenilor a fost aparata pe finalul meciului de goalkeeper-ul Mihai Barbu, care se antreneaza la Focsani dar este in continuare platit de prim-divizionara Gloria Buzau. Miine, de la orele 11.30, focsanenii vor juca o noua partida de pregatire, pe teren propriu, cu Petrolul Berca. (Ciprian FANARU, Dan CHIRIAC)

CSM 2007 Focsani "" CF Braila 2-4 (1-2)

Stadion : "Milcovul 2"

Au marcat : Craciun 8, Andries 58 "" Bosoi 17, 79, Chipciu 20, Necoara 61

Cartonas rosu : Moise 83

Arbitri : Alin Samoila, Ionut Paraschiv, Ionut Gheorghita

CSM 2007 Focsani : Oprea "" Nistoroiu, Craciun, Toader, Sararu "" Constantinescu, Toma, Curteanu, Ungurianu "" Botezatu, Andries. Au mai jucat: Barbu, Dumitriu, Moise, Alexandrescu, Covaci, Radu.

Antrenor: Damian Bancila

CF Braila: Mitrea "" Dragos, Olenic, Nicolae, Necoara - Bosoi, Stanciulescu, Pinzaru, Chipciu "" Rusu, Lupu. Au mai jucat: Botas, Coman, Balan, Isofache, Pascu, Gh. Viorel, Mindroasa.