La un pas de victorie

22 nov 2008 306 vizualizări
Laminorul Roman - FC Panciu, 0 - 0, ieri in etapa a XVI-a a Ligii a treia u daca erau mai atenti la finalizare, vrincenii puteau obtine toate punctele

FC Panciu a obtinut un egal ieri la Roman, 0 - 0, impotriva echipei locale Laminorul. Meciul a inceput cu o mare oportunitate a lui Costin, in minutul 10. Acesta a ratat singur cu portarul, nereusind sa faca meciul usor pentru formatia sa. Ungureanu trimite si el peste poarta din sase metri, aducind regretele in tabara vrinceana. In repriza secunda, ocaziile importante au apartinut tot fotbalistilor antrenati de tehnicianul Ionica Serea. In minutul 86, Costin putea inchide meciul si trimite toate cele trei puncte la Panciu, dar a calcat pe minge, irosind o sansa mare de victorie. Pancenii s-au multumit in cele din urma si cu o remiza. "Este bun si un punct, conteaza la adevar. Dupa aspectul jocului, trebuia sa cistigam, se poate spune ca am pierdut doua puncte. Pina la urma, ma declar multumit si cu egalul, dar Costin a calcat pe minge cind trebuia sa trimita in plasa, din sase metri. Era minutul 86 si meciul era practic inchis", ne-a declarat Florin Stoica, presedintele echipei din Panciu. (C. F, D. C.)

Laminorul Roman "" FC Panciu 0 - 0 (0 - 0)

Stadion: "Moldova" Spectatori : 100

Arbitri: Smeu Ionut (Braila), Stefan Romulus (Buzau), Grama Adrian (Buzau)

Rezerva: Rotaru Andrei (Braila)

Observator: Raduca Valer (Bucuresti)

Laminorul Roman: Zaharia - Marin, Dumitras, Ferariu, Vlaicu - Popa, Aelenei, Druga, Patrascu - Harbuzaru, Apostol

Antrenor: Danut Dosan.

FC Panciu: Lazar "" Parlac, Calin, Stan, Cl. Mihai (Bira) - Ungureanu, Dutu (Radu), Chivu, Mocanu "" Predoiu, Costin