Contestatiile de la Jaristea nu au fost sustinute

16 oct 2008 607 vizualizări
Etapa de duminica din Liga a patra a consemnat si doua contestatii facute la jocul dintre Avintul Jaristea - Unirea Bolotesti.

Partida de la Jaristea a fost una foarte echilibrata, in care oaspetii au condus cu 2 - 1 si 3 - 2, dar au pierdut in ultimele zece minute. La final, gazdele au contestat identitatea unui fotbalist de la Bolotesti, in timp ce oaspetii au considerat ca plasele portilor au fost neregulamentare. Nici una dintre cele doua echipe nu si-a sustinut financiar contestatia, asa cum prevede regulamentul, asa incit Comisia de Disciplina nu a analizat cele doua cazuri. In aceste conditii, rezultatul final al partidei va fi, cel mai probabil, cel din teren, 4 - 3 pentru gazde. (Dan CHIRIAC)

Paunestiul a cistigat si la Naruja

Liga a cincea la fotbal a programat un nou meci intre cele doua echipe care s-au inscris la startul campionatului. La Naruja, echipa locala Soimii au intilnit pe Vulturu Paunesti. Prima repriza s-a incheiat la egalitate, 2 - 2. Oaspetii au marcat alte doua goluri in repriza a doua si s-au impus cu 4 - 2. Cele doua echipe s-au intilnit in urma cu o saptamina la Paunesti, echipa gazda de atunci invingind cu 6 - 3. (D. C.)