Gafele portarilor au ingropat FC Panciu

8 sep 2008 939 vizualizări
CSM Focsani - FCM II Bacau 2 - 0 (1 - 0) si Pambac Bacau - FC Panciu 2 - 1 (0 - 1), in etapa a patra a Ligii a treia

FC Panciu a pierdut pe mina portarilor meciul disputat vineri seara la Bacau. Dupa ce Dobrescu a deschis scorul in minutul 5 pentru panceni, gazdele au egalat in debutul reprizei secunde, atunci cind portarul Lazar nu a iesit la o centrare venita din lovitura libera. Nemultumit, antrenorul Ionica Serea a decis sa-l schimbe pe Lazar cu Ionel. Numai ca si acesta avea sa greseasca decisiv in minutele de prelungire. "Lama" a iesit pe sub minge la o lovitura de colt, iar Nechifor a marcat golul victoriei. Partida de la Bacau a fost foarte frumoasa, presarata cu multe ocazii de poarta. Dupa golul lui Dobrescu, gazdele au trimis de trei ori balonul in bara, iar acelasi Dobrescu putea dubla avantajul pancenilor daca nu rata o ocazie imensa. Dupa egalare, Costin putea marca pentru FC Panciu, dar a trimis in bara chiar din fata portii. Avind in vedere modul in care s-a desfasurat partida, probabil ca un rezultat de egalitate ar fi fost mai aproape de realitatea din teren. Spre deosebire de panceni, CSM Focsani a cistigat la pas meciul disputat in compania unei echipe modeste, FCM II Bacau. Golurile victoriei au fost reusite de Covaci - min. 36 si Andries, min. 51. In final, Bucataru - min. 78 si Botezatu "" min. 90 au trimis mingea in bara. (Dan CHIRIAC)

CASETA:

CSM Focsani - FCM II Bacau 2 - 0 (1 - 0)

Stadion: Milcovul. Spectatori: 150.

Au marcat: Covaci 36, Andries 51.

Cartonas galben: Agheorghiesei 37

Arbitri: Ciobanu Vlad, Grigoras Lucian si Doliuc Constantin - toti Suceava

Rezerva: Marius Suhan -Suceava

Observator: Gheorghe Voda - Piatra Neamt

CSM Focsani: Ivanciu - Nistoroiu, Toader, Craciun, Mirgoace (75 Sararu) - Toma, Bucataru, Curteanu (86 Dumitriu), Moise - Covaci (83 Botezatu), Andries (69 Constantinescu).

Antrenor: Damian Bancila.

FCM II Bacau: Luca - Andreiu (46 Berza), Agheorghiesei (85 Patriche), C. Botezatu, Hrimuc (46 Carnariu) - Mihalachioaie, Intuneric, Luncanu, Braescu (54 G. Munteanu) - Liutek, M. Botezatu.

Antrenor: Vasile Jercalau

CASETA:

Pambac Bacau - FC Panciu 2 - 1

Stadion: "Lucretiu Avram". Spectatori: 100.

Au marcat: Sascau 55, Nechifor 90 - Dobrescu 5

Arbitri: Andronache Iulian - Birlad, Popescu Vasile - Buzau, Oprisan Catalin - Vaslui

Rezerva: Robert Stanciu - Buzau

Observator federal: Cristinel Sterica - Iasi

FC Panciu: Lazar (Ionel) - Parlac (Voinea), R. Stan, Calin, Cl. Mihai - Radu, Dutu, Mocanu, Chivu - Costin, Dobrescu.

Antrenor: Ionica Serea