Doua goluri, doua bare

6 sep 2008 744 vizualizări
CSM Focsani - FCM II Bacau 2 - 0 (1 - 0), in etapa a patra a Ligii a treia u focsanenii au marcat cele doua goluri inainte de pauza si imediat dupa reluare

CSM Focsani a cistigat la pas meciul de ieri disputat in compania unei echipe care a aratat la fel de mult fotbal ca si prima echipa in sezonul trecut. Singurul moment de emotii pentru tabara CSM-ului a venit in minutul 4, cind Liutek, desi ramas singur in sase metri, a trimis anemic cu capul spre poarta lui Ivanciu. Elevii lui Bancila au pus stapinire pe joc si au ratat doua ocazii de a deschide scorul in minutele 24 si 34, dar suturile de la distanta ale lui Toader si Andries au fost respinse cu dificultate de portarul Luca. In minutul 36, juniorul Moise a centrat foarte bine in fata portii, iar Covaci a reluat cu capul, mingea l-a lovit in genunchi si a intrat in plasa. Un avantaj multumitor la pauza, cind la stadion a aparut si primarul Decebal Bacinschi. Actul secund a inceput cu ratarea lui Andries, care a fost blocat in ultimul moment, dupa ce a ramas singur cu portarul advers. Acelasi Andries si-a luat revansa doua minute mai tirziu, cind a trimis balonul in plasa dupa o pasa primita de la Covaci. Oaspetii au incercat cite ceva in ofensiva, dar cele mai mari ocazii ale finalului de meci au apartinut tot focsanenilor. Bucataru - 78 si Botezatu - 90 au trimis mingea in bara. In final, focsanenii au fost multumiti de rezultatul obtinut si au inceput deja sa se gindeasca la derby-ul din etapa viitoare, meciul in deplasare cu Aerostar Bacau. (Dan CHIRIAC)

CSM Focsani - FCM II Bacau 2 - 0 (1 - 0)

Stadion: Milcovul. Spectatori: 150.

Au marcat: Covaci 36, Andries 51.

Cartonas galben: Agheorghiesei 37

Arbitri: Ciobanu Vlad, Grigoras Lucian si Doliuc Constantin - toti Suceava

Rezerva: Marius Suhan - Suceava

Observator: Gheorghe Voda - Piatra Neamt

CSM Focsani: Ivanciu - Nistoroiu, Toader, Craciun, Mirgoace (75 Sararu) - Toma, Bucataru, Curteanu (86 Dumitriu), Moise - Covaci (83 Botezatu), Andries (69 Constantinescu).

Antrenor: Damian Bancila.

FCM II Bacau: Luca - Andreiu (46 Berza), Agheorghiesei (85 Patriche), C. Botezatu, Hrimuc (46 Carnariu) - Mihalachioaie, Intuneric, Luncanu, Braescu (54 G. Munteanu) - Liutek, M. Botezatu.