Vor revansa!

12 aug 2008 473 vizualizări
CF Braila - CSM Focsani, azi, de la orele 17.30, in turul doi al Cupei Romaniei Cele doua formatii s-au intilnit saptamina trecuta si intr-o partida amicala disputata la Focsani, cistigata de oaspeti cu 4 - 1. Rezultatul poate fi considerat unul nerealist, daca tinem cont de faptul ca focsanenii au schimbat aproape toata echipa dupa pauza, in timp ce brailenii au preferat sa foloseasca titularii pina aproape de final, atunci cind Rosu a marcat ultimele doua goluri ale meciului

Fostul jucator de la CSM Focsani pare a fi pericolul numarul unu si in meciul de azi, Rosu fiind considerat unul dintre cei mai buni jucatori ai formatiei brailene. In schimb, focsanenii spun ca nici nu concep sa piarda meciul de azi si se gindesc sa se revanseze in fata celor de la CF Braila. "Vrem sa incepem sezonul cu dreptul si sa batem la Braila. Ne-au invins saptamina trecuta, dar acum cu totul altfel vor sta lucrurile", a spus Vali Toader, unul dintre fotbalistii CSM-ului. Antrenorul Damian Bancila va putea conta la meciul de azi pe serviciile tuturor fotbalistilor din lot. Cel mai probabil, Bancila va incepe cu: Ivanciu - Dumitru, Toader, Craciun, Sararu - Moise, Bucataru, Curteanu, Nistoroiu - Covaci, Andries. Partida de azi va fi condusa de o brigada buzoiana. Daca la finalul celor 90 de minute scorul va fi egal se vor juca doua reprize de prelungire a cite 15 minute. Daca egalitatea va persista, se va trece la executarea loviturilor de departajare. (Dan CHIRIAC)