Judoka focşăneni au obţinut medalii la Cupa Europei, dar şi la Cupa României

9 apr 2017 745 vizualizări
Judoka Laris Borş sportivul legitimat la CSM 2007-LPS Focșani a obţinut medalia de argint la Cupa Europei. Întrecerea a avut loc în Italia şi a fost rezervată juniorilor. Borş a reuşit să urce pe treapta a doua a podiumului la categoria 60 kg, după o evoluţie apreciată.

De vineri până duminică s-a desfăşurat la Oradea Cupa României la judo. La categoria 78 kilograme Narcisa Ion a obţinut medalia de argint. La plus 78 de kilograme,  Maria Paraschiv s-a clasat pe locul trei, obţinând medalia de bronz. La 66 kg Mihai Vrabie a ocupat locul 5. Duminică au avut loc întrecerile de ne-waza. La plus 63 kg Maria Paraschiv a  obţinut bronzul, iar Nacisa Ion s-a clasat pe locul cinci. La 66 kg: Dorin Drâmbă s-a clasat al treilea, obţinând medalia de bronz. (D.C.)