Sport

Grupele 2007 se întrec la Cupa Prosport

Dan Chiriac
27 ian 2017 585 vizualizări
Intrecerile au loc la baza sportivă Valentino, locul tradiţional de desfăşurare a competiţiei

Cupa “Prosport” programează sambătă şi duminică, pe 28-29.01, la Valentino Sports, meciurile dedicate copiilor născuţi după 01.01.2007. Cluburile participante sunt: Steaua NG Bucureşti, Real Cadet Bucureşti, ACS Junior Cîmpulung Moldovenesc, CSM Politehnica Iaşi, Didi Iaşi, Junior Galaţi, Ceahlăul Piatra Neamţ, Dunărea Galaţi, Bucegi Raşnov, Real Junior Vaslui, Sporting Bacău şi Metalosport Galaţi. Toţi copiii vor primi medalii de campioni, cupe, diplome şi premii surpriză din partea partenerului tehnic "DECATHLON". Se vor acorda premii speciale pentru Cel mai bun jucător al turneului, golgheterul competiţiei şi cel mai bun portar. Grupele de la Prosport au caştigat săptămana trecută întrecerile la categoriile de varstă 2004 şi 2005. La grupa 2006, în urmă cu două săptămani, s-a impus FCM Bacău. (Dan CHIRIAC)

 

GRUPELE ŞI PROGRAMUL MECIURILOR CATEGORIEI 2007

 

GRUPA A

 

1. Prosport Focşani 2007

2. ACS Junior Cîmpulung Moldovenesc

3.Sporting Bacău

4. Dunarea Galaţi

 

GRUPA B

 

1. Didi Iaşi

2.Junior Galaţi White

3. Bucegi Rîşnov

4. Ceahlăul Piatra Neamţ – Orange

 

GRUPA C

 

1. CSM Politehnica Iaşi

2.Metalosport Galaţi

3.Şcoala LM Focşani

4.Steaua NG Bucureşti

 

GRUPA D

 

1.Junior Galaţi - Blue

2.Ceahlăul Piatra Neamţ - Blue

3.Real Junior Vaslui

4.Real Cadet Bucureşti

 

PROGRAMUL MECIURILOR CATEGORIEI 2007

 

SAMBĂTĂ, 28. IANUARIE. 2017

 

8:00-8:30 Didi Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ Orange 

8:30-9:00 CSM Politehnica Iaşi - Steaua NG Bucureşti

9:00-9:30 Prosport Focşani - ACS Cîmpulung Moldovenesc 

9:30-10:00 Ceahlăul Piatra Neamţ Blue - Real Junior Vaslui

10:00-10:30 Juniorul Galaţi White - Bucegi Rîşnov 

10:30-11:00 Şcoala de Fotbal L&M Focşani - Metalosport Galaţi

11:00-11:30 Sporting Bacău – Dunărea Galaţi 

11:30-12:00 Juniorul Galaţi Blue - Real Cadet Bucureşti

12:00-12:30 ACS Cîmpulung Moldovenesc – Dunărea Galaţi 

12:30-13:00 Ceahlăul Piatra Neamţ Orange - Bucegi Rîşnov

13:00-13:30 Steaua NG Bucureşti - Metalosport Galaţi 

13:30-14:00 Real Junior Vaslui - Real Cadet Bucureşti

14:00-14:30 Prosport Focşani - Sporting Bacău 

14:30-15:00 Didi Iaşi - Juniorul Galaţi White

15:00-15:30 CSM Politehinca Iaşi – Şcoala L&M Focşani 

15:30-16:00 Cehlăul Piatra Neamţ Blue - Juniorul Galaţi Blue

16:00-16:30 Sporting Bacău - ACS Junior Cîmpulung Moldovenesc 

16:30-17:00 Ceahlăul Piatra Neamt Orange - Juniorul Galaţi White

17:00-17:30 Steaua NG Bucureşti – Şcoala L&M Focşani 

17:30-18:00 Real Vaslui - Juniorul Galaţi Blue

18:00-18:30 Prosport Focşani – Dunărea Galaţi 

18:30-19:00 Didi Iaşi - Bucegi Rîşnov

19:00-19:30 CSM Politehnica Iaşi - Metalosport Galaţi 

19:30-20:00 Ceahlăul Piatra Neamţ Blue - Real Cadet Bucureşti

  1. Ora 21:00 - PENALTY-UL DE AUR

Competiţie la care vor participa toţi copiii prezenţi la turneu.

 

DUMINICĂ, 29 ianuarie 2017

 

CAMPIONATUL DE DIAMANT, AUR, ARGINT ŞI BRONZ

 

Ocupantele locurilor 1 din fiecare grupă vor juca în campionatul de diamant.

cupantele locurilor 2 din fiecare grupă vor juca în campionatul de aur.

Ocupantele locurilor 3 vor juca în campionatul de argint.

Ocupantele locurilor 4 vor juca în campionatul de bronz.

8:00-8:30 4A-4B Semifinala 1 - Campionatul de Bronz

8:30-9:00 4C-4D Semifinala 2 - Campionatul de Bronz

9:00-9:30 3A-3B Semifinala 1 - Campionatul de Argint 

9:30-10:00 3C-3D Semifinala 2 - Campionatul de Argint

10:00-10:30 2A-2B Semifinala 1 - Campionatul de Aur

10:30-11:00 2C-2D Semifinala 2 - Campionatul de Aur

11:00-11:30 1A-1B Semifinala 1 - Campionatul de Diamant 

11:30-12:00 1C-1D Semifinala 2 - Campionatul de Diamant

12:00-12:30 FINALA MICA - Campionatul de Bronz 

12:30-13:00 FINALA MICA - Campionatul de Argint

13:00-13:30 FINALA MICA - Campionatul de Aur 

13:30-14:00 FINALA MICA - Campionatul de Diamant

14:00-14:30 FINALA MARE - Campionatul de Bronz 

14:30-15:00 FINALA MARE - Campionatul de Argint

15:00-15:30 FINALA MARE - Campionatul de Aur 

15:30-16:00 FINALA MARE - Campionatul de Diamant

Ora 16:30 - Festivitatea de Premiere


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.