Sport
Tânăr din Vrancea, prins cu lemne în Tulcea
21 mar 2016
1219 vizualizări
Un tânăr din Vrancea a fost prins cu un transport ilegal de lemne de poliţiştii tulceni.
Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Tulcea, vineri, poliţiştii din cadrul Postului de Poliţie Mihail Kogălniceanu au depistat un bărbat de 35 din judeţul Vrancea, în timp ce transporta cu o autoutlitară cantitatea de 3,92 mc de material lemnos. În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au constatat că documentele de transport şi însoţire a mărfii nu erau completate în conformitate cu prevederile legale. Poliţiştii au aplicat o amendă. Materialul lemnos a fost confiscat. (D. C.)
Ziarul de Vrancea nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.