Sanorom şi Auto ZBR au câştigat primele partide din 2015

4 ian 2015 622 vizualizări
Echipa din Boloteşti a întors rezultatul după ce a fost condusă cu 3-1 şi s-a impus cu 5-3 u Auto ZBR a arătat că este una dintre candidatele la câştigarea trofeului

Sâmbătă şi duminică, la Sala Polivalentă din Focşani au avut loc partidele etapei a treia din cadrul Cupei Firmelor. Sâmbătă, mulţi iubitori ai fotbalului din Focşani au ales să petreacă câteva ore la Sala Polivaentă, după mesele bogate de sărbători. Au avut ocazia să vadă două partide interesante. Derby-ul etapei se anunţa a fi partida dintre Auto ZBr şi Pamiro Construct. După înfrângerea neaşteptată din runda precendentă, echipa manageriată de Bogdan Vrabie s-a prezentat la meci cu tot lotul de jucători, mulţi dintre ei foşti sau actuali jucători de liga a doua sau a treia. În schimb, Pamiro a avut două absenţe importante în apărare, Nechifor şi Vlase. După o primă repriză echilibrată, Auto ZBR a deschis scorul în ultimul minut al reprizei prin jucătorul Oţelului Galaţi, Negoescu. Actul secund le-a aparţinut în totalitate celor de la Auto ZBR care au dus scorul la 6-0. Pamiro nu a mai reuşit decât golul de onoare. Auto ZBR este una dintre candidatele la câştigarea competiţiei, având în vedere că în lot se află şi cei mai experimentaţi jucători de la echipa de futsal, portarul Vali Borş şi Marian Ungureanu.

Ambiţia se vede la scor

Al doilea meci al zilei se anunţa fără istoric, în care se punea problema doar a diferenţei la care va câştiga Sanorom Boloteşti. Iar după cum a început jocul, cu un gol al celor de la Sanorom în minutul 1, se părea că aceste calcule vor fi respectate. A urmat însă o primă repriză dominată de o echipă extrem de ambiţioasă. Tinerii de la Apollo au dat dovadă de o mare putere de luptă şi au întors rezultatul în favoarea lor. Au condus cu 3-1 şi au avut ocazia la ultima fază a reprizei să ducă scorul la un incredibil 4-1. Mobilizaţi de antrenorul Adrian Toma la pauză, jucătorii de la Sanorom au jucat cu multă atenţie actul secund şi au reuşit să egaleze după doar cinci minute. Apoi, Ciprian Dumitriu şi Sorin Mîndrescu au marcat golurile victoriei pentru formaţia lui Romică Corozanu. Al treilea joc al grupei a avut loc la finalul anului trecut. DPD Courier a obţinut o nouă victorie după ce a trecut de Mobicard Bilieşti. Scorul final a fost 6-1 pentru formaţia aflată în acest moment pe locul doi în grupă. Aseară, după închiderea ediţiei noastre au avut loc partidele Grupei B, acolo unde evoluează campioana ultimelor ediţii, Voinţa Deep Serv, dar şi alte formaţii cu pretenţii la trofeu, Arena sau Doctor GSM/Global Proiect. (Dan CHIRIAC)
Mobicart Bilieşti – DPD Courier 1-6
Clasament: Sanorom 9p, DPD Courier 6p, Auto ZBR 6p, Pamiro 3p, Mobicart Bilieşti 0p, Apollo 0p
Grupa B: s-au jucat aseară
Doctor GSM – Supermarket Zanfir
Arena- Dan San
Voinţa Deep Serv-Sporting Terabio
Clasament: Dan San 6p, Arena 6p, Supermarket Zanfir 6p, Voinţa Deep Serv 3p, Doctor GSM 0p, Sporting 0p, Fulger 0p.