CSM Focsani joaca handbal la Polivalenta
Astazi si miine sint programate partidele:
Etapa a 3-a: smbata 25 august
ora 9.30: CSM Focsani - Triumf Calarasi
ora 11.15: Poli Iasi - CSU Galati
Etapa a 4-a: simbata 25 august
ora 16.00: CSU Galati - Triumf Calarasi
ora 17.45: CSM Focasni - Poli Iasi
Etapa a 5-a: duminica 26 august
ora 8.00: CSM Focsani - Triumf Calarasi
ora 9.30: Poli Iasi - CSU Galati
Etapa a 6-a: duminica 26 august
ora 11.00 Poli Iasi - Triumf Calarasi
ora 12.30 CSM Focsani- CSU Galati
Programul celorlalte meciuri din prima etapa a Ligii a doua- seria I si brigazile de arbitri:
Forex Brasov- FC Sacele
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); Asistenti: Iulian Radu (Bucuresti) si Petre Geambazu (Busteni); Rezerva: Codrut Nicoara (Risnov); Observator: Grigore Macavei (Deva)
Dunarea Giurgiu - Progresul Bucuresti - duminica, ora 13.00
Arbitru: Marian Bordean (Sibiu); Asistenti: Daniel Ciocanea (Sibiu) si Ionut Babdag (Alexandria); Rezerva: Constantin Miruta (Alexandria); Observator: Adrian Ramureanu (Bucuresti)
Inter Gaz - FC Brasov
Arbitru: Marius Bocaneala; Asistenti: Catalin Savu si Iulian Bedreaga (toti din Galati); Rezerva: Florin Miron; Observator: Nicolae Lupescu (ambii din Bucuresti)
Dinamo 2 - Sportul Studentesc
Arbitru: Radu Petrescu; Asistenti: Radu Ghinduleac si Valentin Avram (toti din Bucuresti); Rezerva: Victor Stanisteanu (Buzau); Observator: Aurel Comsa (Bucuresti)
Dunarea Galati - FC Botosani
Arbitru: Florin Ghimbasan (Brasov); Asistenti: Danut Dumitriu (Focsani) si George Fridl (Bacau); Rezerva: Iulian Andronache (Birlad); Observator: Iosif Olah (Sf. Gheorghe)
CS Otopeni - Petrolul Ploiesti, duminica, ora 11.00
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenti: Corneliu Fecioru si Eduard Ungureanu (ambii din Bucuresti); Rezerva: Dragos Istrate (Bucuresti); Observator: Sorin Gaman (Tg. Jiu)
Concordia Chiajna - FCM Cimpina
Arbitru: Adrian Comanescu (Rm. Vilcea); Asistenti: Florin Buzarnescu (Craiova) si Adrian Lungu (Alexandria); Rezerva: Viorel Caunei (Ploiesti); Observator: Stan Prodan (Alexandria)
Delta Tulcea - FCM Bacau
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzau); Asistenti: Szoke Bela si Adrian Midisan (ambii din Constanta); Rezerva: Marian Carp (Galati); Observator: Ion Pircalab (Bucuresti)
CSM Focsani - Prefab Modelu
Stadion: "Milcovul". Ora 11.00.
Arbitru: Robert Dumitru (Brasov); Asistenti: Sebastian Gheorghe (Suceava) si Mihai Artene (Vaslui); Rezerva: Viorel Cojocaru (Galati). Observator: Nicolae Vatafu (Bacau)
Echipe probabile:
CSM Focsani: Ivanciu - Feraru, Dogaru, Gurguiatu, Toader - Iurisniti, Curteanu, Bucataru, Sararu - Balaur, Riscu. Antrenori: Marian Brutaru si Aurel Pastia
Rezerve: Petre - Ungureanu, Patrascu, R. Lupu, Birsan, V. Craciun, Alexandru, Fl. Stanciu, Bettiche
Prefab Modelu: Fl. Radulescu - Bold, Dita, Gitu, Toma - Olariu, Pojer, Feher, Macarie - Dumitru, Jianu. Antrenor: Ion Gigi.
Rezerve: Dobre - Ghidarcea, Popa, Tudor, Bucur, Serban, Ivasca, Anghel, Tigoianu, S. Sergiu