Mai experimentati ca noi

Alex Smeu
18 apr 2007 900 vizualizări

CSM Focsani - Egipt 1 - 4 (1 - 2), intr-un meci amical cu ocazia "dublei" Romaniei in compania selectionatei africane u primul meci al nationalei de futsal va avea loc miine, de la ora 17.00, la Sala Polivalenta

Echipa de futsal a CSM-ului a profitat de faptul ca "nationala" Romaniei va sustine astazi si miine doua jocuri de pregatire impotriva Egiptului si a evoluat luni seara impotriva reprezentativei africane. Formatia antrenata de Petrache Gurguiatu si Dan Dumitru a fost invinsa de Egipt cu scorul de 4 - 1 de o formatie foarte bine asezata in teren si cu o defensiva extrem de greu de

patruns. Africanii au deschis scorul repede (minutul 3) prin Ahmed Mohamed si l-au dublat in minutul 6 prin acelasi jucator. Echipa vrinceana a marcat si ea prin Paul Cioran, jucator care a profitat de o greseala a unui fotbalist egiptean si a inscris cu un sut puternic, stabilind astfel si scorul pauzei. In partea a 2-a, tot Ahmed Mohamed si Bellam Mohamed au stabilit scorul final in minutele 27, respectiv 39. In tribunele Salii Polivalente au fost prezenti si jucatorii nationalei Romaniei care si-au studiat atent

adversarii de astazi. De asemenea, nu au lipsit delegatul din partea Federatiei Romane de Fotbal, Valeriu Ionita si tehnicianul lotului, Zoltan Jakab. Partida a fost arbitrata de focsaneanul Ionica

Serea si Robert Ghioane. Reprezentativa de futsal a tarii noastre va sustine astazi in sala sporturilor din Buzau primul meci in compania Egiptului, urmind ca miine, de la ora 17.00, la Sala Polivalenta sa aiba loc cea de-a 2-a intilnire intre cele doua selectionate. Un lucru interesant este faptul ca intrarea la meci va

fi libera si ca spectatorii prezenti in sala vor avea ocazia sa vada primul jucator focsanean care imbraca tricoul echipei nationale. Este vorba de Emilian Chivu care a fost selectionat in lotul de 14 al Romaniei de catre antrenorul Zoltan Jakab. Lotul complet al Romaniei va avea urmatoarea componenta:

u Laszlo Klein (Izorep Tirgu Mures), Catalin Riza (Energoconstructia Craiova) - portari, Gabriel Molomfalean (Cip Deva), Lorand Szocs (Izorep Tirgu Mures), Gabriel Dobre (Cip Deva), Florin Matei (Cip Deva), Robert Lupu (Cip Deva), Alpar Csoma (Izorep Tirgu Mures), Cosmin Gherman (Cip Deva), Zoltan

Mihaly (ACS Odorheiu Secuiesc), Marian Sotirca (Cip Deva), Dumitru Stoica (Athletic Bucuresti), Alin Bugala (Energoconstructia Craiova) si Emilian Chivu (CSM Focsani).

CSM Focsani - Egipt 1 - 4 (1 - 2)