Penultimul examen inainte de retur

Alex Smeu
22 feb 2007 754 vizualizări
CSM Focsani - Pambac Bacau 1 - 1 (1 - 1), intr-un meci amical disputat ieri pe stadionul "Milcovul I" din Sud

Echipa-fanion a terminat la egalitate partida amicala disputata ieri impotriva colegei de serie, Pambac Bacau. Formatia bacauana a venit la Focsani cu aproximativ aceiasi componenta ca si in turul campionatului, cind CSM s-a impus la Pambac cu scorul de 2 - 1. Chiar in debutul jocului, echipa noastra putea deschide scorul prin Vali Toader, reprofilat virf, care a scapat singur cu Ursache, insa l-a luat la tinta pe acesta din trei metri, mingea fiind respinsa pina la Paul Alecsandrescu care a centrat pentru acelasi Toader care a sutat iar inaltul portar a trimis in corner. In minutul 13, la o centrare de pe partea stinga a lui Florin Sararu, Vali Toader reia in plasa cu capul. In prima parte a jocului, oaspetii nu prea au contat in atac, singurele faze mai importante apartinindu-i mijlocasului Cimpanu care a sutat la firul ierbii de la 20 de metri iar Ivanciu a trimis in corner si lui Bolfa care a nimerit bara cu un sut plasat de la marginea careului. Cu doua minute inainte de pauza, Sofronie a fost gasit perfect in careul de 16 metri si a marcat cu un sut plasat la coltul lung egalind situatia pe tabela de marcaj. In repriza secunda singura faza importanta a focsanenilor i-a apartinut lui Florin Sararu care a sutat de la 30 de metri si numai interventia salvatoare a lui Poznorea a facut ca scorul sa ramina neschimbat. Acest rezulat de egalitate este al 4-lea din aceasta campanie de pregatire de iarna dupa remizele cu Dunarea Galati (scor 0 - 0), cu Juventus Bucuresti (1 - 1) si cu FCM Bacau (1 - 1). Simbata, CSM Focsani va sustine ultimul amical inainte startului returului Ligii a 3-a de fotbal, in deplasare la Bacau, cu FCM.

Stadion: "Milcovul I". Spectatori: 100

Au marcat: Vali Toader 13, respectiv Sofronie 42

Cartonase galbene: Vali Toader, respectiv Agachi

Arbitri: Marius Martis, Luci Sirbu, Danut Dumitriu (toti din Focsani)

CSM Focsani (alb-rosu) Pambac Bacau (albastru)

Antrenori: A. Pastia si M. Brutaru Antrenor: Catalin Condurache