Social

Mersul trenurilor din statia Focsani

Alex Smeu
19 mai 2009 1463 vizualizări
La cererea mai multor cititori ai publicatiei noastre, Ziarul de Vrancea va prezinta astazi tabelul complet cu plecarile si sosirile tuturor tipurilor de trenuri din gara Focsani

Actualul mers al trenurilor este valabil pina la data de 12 decembrie 2009.

Nr. Crt. Tipul trenului Numar Relatia de circulatie Sosire Oprire Plecare Linie

1 A 1653 Bucuresti Nord Gr. A Vatra Dornei Bai 00.11 3 00.14 II

2 A 1852 Suceava Nord Mangalia 01.18 3 01.21

3 A 1677 Bucuresti Nord Gr. A Marasesti 01.38 3 01.41 II

4 R 663 Bucuresti Nord Gr. A Iasi 02.03 3 02.06 II

5 R 753 Bucuresti Nord Gr. A Botosani 02.52 5 02.57 II

6 R 752 Botosani Bucuresti Nord Gr. A 03.06 3 03.09 III

7 R 664 Iasi Bucuresti Nord Gr. A 03.15 4 03.19 III

8 R 401-2 Ungheni Bucuresti Nord Gr. A 03.28 1 03.29

9 A 1654 Vatra Dornei Bai Bucuresti Nord Gr. A 04.34 3 04.37 III

10 P 5056 Marasesti Ploiesti Sud 05.03 2 05.05 III

11 A 1851-2 Mangalia Suceava Nord 05.19 5 05.24

12 P 5311 Buzau Ghimes 05.34 3 05.37

13 P 5058 Adjud Ploiesti Sud 06.25 2 06.27 III

14 P 5101 Buzau Marasesti 06.40 2 06.42

15 IC 558 Bicaz Bucuresti Nord Gr. A 06.46 4 06.50 III

16 R 1014-1 Ruse Ungheni 07.15 1 07.16 II

17 R 1004-1 Ruse Vadu Siretului 07.15 1 07.16 II

18 P 5006 Adjud Bucuresti Nord Gr. B 07.30 2 07.32 4

19 P 5055 Ploiesti Sud Marasesti 07.48 3 07.51 II

20 IC 552 Suceava Nord Bucuresti Nord Gr. A 08.31 2 08.33 III

21 IC 562 Iasi Bucuresti Nord Gr. A 08.39 3 08.42

22 IC 551 Bucuresti Nord Gr. A Suceava Nord 08.52 3 08.55 II

23 R 382-1 Ruse Vadu Siretului 09.33 1 09.34 II

24 P 5214 Siculeni Focsani 09.47 4

25 P 5009 Bucuresti Nord Gr. A Marasesti 09.48 3 09.51 II

26 A 1662 Iasi Bucuresti Nord Gr. A 09.57 2 09.59 III

27 P 5113 Focsani Marasesti 10.33 4

28 P 5107-2 Marasesti Galati 11.15 1 11.16 III

29 R 652 Suceava Nord Bucuresti Nord Gr. A 11.55 1 11.56 III

30 IC 555 Bucuresti Nord Gr. A Bacau 12.31 2 12.33 II

31 P 5103 Buzau Marasesti 12.48 2 12.50

32 P 5010 Marasesti Bucuresti Nord Gr. B 13.30 2 13.32

33 R 751 Bucuresti Nord Gr. A Botosani 14.07 2 14.09

34 P 5108 Galati Marasesti 14.55 2 14.57

35 R 661 Bucuresti Nord Gr. A Iasi 15.09 2 15.11

36 P 5104 Marasesti Buzau 16.05 2 16.07

37 R 383-2 Vadu Siretului Ruse 16.18 1 16.19

38 P 5211 Ploiesti Sud Siculeni 16.33 2 16.35

39 IC 556 Bacau Bucuresti Nord Gr. A 16.38 3 16.41 III

40 P 5106 Marasesti Buzau 16.58 2 17.00

41 R 651 Bucuresti Nord Gr. A Suceava Nord 17.02 2 17.04 II

42 R 754 Botosani Bucuresti Nord Gr. A 17.17 3 17.20

43 P 5005 Bucuresti Nord Gr. A Adjud 17.40 2 17.42

44 A 1678 Marasesti Bucuresti Nord Gr. A 17.47 3 17.50 III

45 P 5312 Ghimes Buzau 18.03 2 18.05

46 IC 557 Bucuresti Nord Gr. A Bicaz 17.55 3 17.58

47 R 662 Iasi Bucuresti Nord Gr. A 18.41 3 18.44

48 A 1661 Bucuresti Nord Gr. A Iasi 19.06 3 19.09

49 IC 553 Bucuresti Nord Gr. A Suceava Nord 19.52 3 19.55

50 P 5011 Ploiesti Sud Marasesti 20.12 2 20.14

51 IC 554 Suceava Nord Bucuresti Nord Gr. A 20.13 3 20.16

52 IC 561 Bucuresti Nord Gr. A Iasi 20.42 1 20.43

53 P 5314 Ghimes Buzau 20.58 2 21.00

54 R 1015-2 Ungheni Ruse 21.49 1 21.50

55 R 1003-2 Vadu Siretului Ruse 21.49 1 21.50

56 R 402-1 Bucuresti Nord Gr. A Ungheni 23.12 1 23.13 II

57 P 18801 Buzau Marasesti 07.05 4 07.09 II


Legenda:

A "" Accelerat

R "" Rapid

P "" Tren de persoane

IC - Intercity





În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 1

Adaugă comentariu
, acum 737072 zile, 9 ore, 48 minute, 3 secunde
la o7.o5 mai e un tren personal spre Marasesti . oare cum te/ai documentat?
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.