Politică

Nu-i deloc Trivia-l să ai cultură generală

Iulia Crețu
24 sep 2012 1070 vizualizări
Mai ales cand îţi aduce premii

Ediţia a doua a concursului de cultură generală Trivia, organizat duminică de TNL Focşani la Pub Extrem, a adunat la start o mulţime de tineri convinşi că deşteptăciunea le-ar putea aduce premii în bani, tricouri şi diplome. Creieraşele au demonstrat că lucrul în echipă poate fi mobilizator, dovadă că întrecerea a fost acerbă, în ciuda faptului că mulţi dintre participanţi n-au ştiut anul morţii lui Mircea cel Bătran sau înălţimea la milimetru a Munţilor Măcin din Dobrogea. Printre cei care au participat la competiţie s-au numărat şi preşedintele PNL Focşani, Laurenţiu Tigăeru, dar şi viceprimarul Focşaniului, Tudorel Trofin, care face parte din conducerea tinerilor liberali la nivel naţional. Aceştia însă au fost învinşi de geniile mici. Echipă la Trivia au avut şi cei din blogosfera vranceană, care însă au ratat podiumul. (I. CREŢU)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 11

Adaugă comentariu
Maria Caltun, acum 2248 zile, 3 ore, 58 minute, 56 secunde
Mare fana Partidul National Liberal nu sunt, insa este de apreciat faptul ca organizatia lor de tineret e din ce in ce mai vizibila si fac proiecte prin care reusesc sa se remarce. Din punctul meu de citeste integral
cetateanu', acum 2248 zile, 5 ore, 2 minute, 31 secunde
Orice actiune e binevenita in orasul nostru. De ceva vreme tinerii liberali au inceput sa fie din ce in ce mai vizibili si probabil ca asta deranjeaza. Avand in vedere ca aici sunt comentarii asupra citeste integral
fericirea electoratului nepretuita, acum 2248 zile, 6 ore, 20 minute, 8 secunde
Si sa vedeti dupa toata tevatura asta cum "marele" om de afaceri, Tigaeru vinatorul de zestre, isi va anunta candidatura la parlamentare, ori ca senator, ori ca deputat. Golania este citeste integral
Maria L., acum 2248 zile, 6 ore, 45 minute, 20 secunde
Ce initiativa faina! Imi place ideea foarte mult! Abia astept editia a III-a! Trebuia sa scrieti si numele castigatorilor...
peppers, acum 2248 zile, 7 ore, 28 minute, 55 secunde
Felicitari TNL pentru organizarea unui concurs inedit pentru Focsani si felicitari preşedintelui PNL Focşani, Laurenţiu Tigăeru şi viceprimarul Focşaniului, Tudorel Trofin pentru sustinerea unui citeste integral
schnee, acum 2248 zile, 8 ore, 24 minute, 54 secunde
In ultima perioada am observat o implicare tot mai evidenta a tineretului liberal in diverse proiecte care tin de comunitatea noastra. Acesta este un lucru foarte bun. Concursul de aseara pare ca a citeste integral
hahaha, acum 2248 zile, 8 ore, 38 minute, 14 secunde
Bravo tineretului liberal ... sa o tineti tot asa! Cred ca ar fi indicat sa apreciem efortul, imaginatia si sa indemnam la mai multe astfel de evenimente si nu sa ne abatem (chiar iesit din decor)!
Sandokan, acum 2248 zile, 8 ore, 38 minute, 34 secunde
Pentru cele doua comentarii malitioase! Chiar nu puteti sa va abtineti si sa vedeti partea buna a lucrurilor? Tinerii liberali cred ca au propus un nou mod de interactiune cu societatea, (vezi si citeste integral
ecallex, acum 2248 zile, 8 ore, 40 minute, 50 secunde
Se face ceva frumos, interesant si care sa provoace inteligenta si la noi ... chiar frumos. Felicitari TNL!
m-am insurat si eu si am ajuns domn, acum 2248 zile, 9 ore, 26 minute, 52 secunde
Pe Tigaeru putea-ti sa il intrebati despre regulile jocului de poker sau unde se produce Jack Daniel's. La orice altceva este un zero barat.
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.