VIDEO!!!Dan Diaconescu spune că în Vrancea o va “bate” pe soţia lui Ponta
Dan Diaconescu a venit ieri să îşi facă campanie în Vrancea în cursa sa spre un fotoliu de membru în Parlamentul European. Candidatul PP – DD speră să ajungă la votul alegătorilor cu “DD – mobilul” cu care străbate judeţele ţării. Cu toate că partidul nu stă foarte bine în sondaje, Dan Diaconescu a declarat că în alegeri partidul său a obţinut un scor de trei ori mai mare decat în sondaje, ceea ce înseamnă că pe 25 mai ar trebui să aibă un procent de cel puţin 15%. Cartea pe care mizează este că va candida el, nu reprezentanţii partidului. “De data aceasta candidez eu, în fiecare localitate, în Focşani, în Vrancea, iar adversarii noştri nu mai sunt de calibrul celor pe care i-au avut candidaţii noştri în alegerile trecute, cand erau oameni bine pregătiţi pentru zonele respective. Este o luptă clară în Focşani între mine şi nevasta lui Ponta, nevasta lui Crin. Dacă la Tîrgu Jiu am obţinut un scor de 34% împotriva lui bărbatu-su, nu văd de ce nu aş putea obţine 34% împotriva nevestei”, a spus Dan Diaconescu. Candidatul PP – DD a declarat că dacă prezenţa la vot va fi de 4 milioane de alegători atunci partidul său va obţine un scor apropiat de PSD, iar dacă va fi de 5 milioane, va depăşi PNL. Acesta l-a acuzat pe premierul Victor Ponta că a închis secţiile de votare din Italia, unde PSD a avut rezultate mai slabe. “Vă spun că după ce vom parcurge Vrancea cu “DD mobilul“ şi cu Caravana speranţei, domnul Ponta se va speria atat de tare încat va închide secţiile de votare şi din Vrancea”, a afirmat Dan Diaconescu. Acesta şi-a confirmat reputaţia de “pasăre de noapte”, venind în Focşani la ora 4.00 dimineaţa, pentru ca la 11.00 să plece în judeţ însoţit de reprezentanţii locali ai PP –DD. (Mihai BOICU)













