Cinci elevi calificaţi la naţionala de TIC
Aceştia sunt: Tudor Dodoiu, clasa a IX-a, de la Colegiul “Al. I. Cuza”, îndrumat de profesor Camelia Mereuţă, Teodora Petric, clasa a X-a, de la Colegiul “Unirea” – profesor Genovica Vulpoiu, George Neacşu, clasa a XI-a, Colegiul “Unirea – profesor Liliana Colin, şi Ştefan Robert Manolache, clasa a XII-a, Colegiul “Cuza” – profesor Andreea Ioniţă. La secţiunea C# la faza naţională s-a calificat Narcis Bălan, clasa a XII-a, Colegiul “Edmond Nicolau” – profesor Diana Grigore. Faza naţională a Olimpiadei de tehnologia informaţiei va avea loc la Buzău în perioada 14-17 mai 2015. Iată care sunt premianţii la faza judeţeană a Olimpiadei de tehnologia informaţiei:
SECŢIUNEA TIC
Nr. Nume
Prenume Unitatea școlara
Clasa Profesor
Premiul Națională
1 Dodoiu Tudor Colegiul National "Al. I. Cuza" Focsani 9 Mereuta Camelia I Calificat
2 Chiric Alexandru Mihai Colegiul National Unirea Focsani 9 Oprea Marilena II
3 Mocanu Andra Liceul Simion Mehedinti Vidra 9 Gherasim Daniel, Potop Adela III
4 Bran Alexandra Colegiul National "Al. I. Cuza" Focsani 9 Mereuta Camelia M
5 Punga George Valentin Liceul Teoretic Duiliu Zamfirescu Odobesti 9 Pompilia Aurica M
6 Nedelcu Alexandru Liceul Teoretic Ioan Slavici - Panciu 9 Voicu Simina M
7 Murgu Robert Colegiul National Unirea Focsani 9 Oprea Marilena M
8 Tanasa Daniel Colegiul National "Al. I. Cuza" Focsani 9 Mereuta Camelia M
9 Ifrim Andrei Colegiul National Unirea Focsani 9 Oprea Marilena M
10 Plesu Cezar Colegiul National Unirea 9 Purdel Titi M
SECŢIUNEA TIC
Nr. Nume
Prenume Unitatea școlara
Clasa Profesor
Premiul Națională
1 Petric Teodora Colegiul National Unirea 10 Vulpoiu Genovica I Calificat
2 Matei Vlad Colegiul National Unirea 10 Vulpoiu Genovica II
3 Stefanescu Vlad Colegiul National Unirea 10 Vulpoiu Genovica III
4 Hainarosie Horatiu Colegiul National "Al. I. Cuza" Focsani 10 Mereuta Camelia M
5 Ifrim Grigorie Colegiul National Unirea Focsani 10 Colin Liliana M
6 Ignat Cosmin Colegiul National Unirea 10 Vulpoiu Genovica M
7 Bibere Vlad Colegiul National "Al. I. Cuza" Focsani 10 Mereuta Camelia M
SECŢIUNEA TIC
Nr. Nume
Prenume Unitatea școlara
Clasa Profesor
Premiul Națională
1 Neacsu George Colegiul National Unirea Focsani 11 Colin Liliana I calificat
2 Motoc Madalina Liceul Simion Mehedinti Vidra 11 Potop Adela II
3 Antonache Carmen Alexandra Colegiul National Al. I. Cuza 11 Ionita Adreea III
4 Chiriac Cornel Liceul Teoretic Ioan Slavici – Panciu 11 Voicu Simina M
SECŢIUNEA TIC
Nr. Nume
Prenume Unitatea școlara
Clasa Profesor
Premiul Națională
1 Manolache Stefan Robert Colegiul National Al. I. Cuza 12 Ionita Adreea I calificat
2 Cosnita Laura Andreea Liceul Teoretic Duiliu Zamfirescu Odobesti 12 Pompilia Aurica II
3 Ionita Rashad-Cristinel Colegiul Tehnic Edmond Nicolau 12 Grigore Diana III
SECŢIUNEA C#
Nr. Nume
Prenume Unitatea școlara
Clasa Profesor
Premiul Națională
1 Balan Narcis Colegiul Tehnic Edmond Nicolau 12 Grigore Diana I calificat
2 Gonciar Mihai Colegiul National Unirea 11 Vulpoiu Genovica II