7 elevi ai Liceului Pedagogic vor reprezenta Vrancea la olimpiadele naţionale
Disciplinele la care elevii de la Pedagogic au excelat sunt diverse: istorie, psihologie, sociologie, lingvistică, pedagogie, teoria şi practica instruirii şi evaluării. Iată care sunt rezultatele elevilor acestui liceu la olimpiadele şcolare judeţene din acest an:
Nr. Crt. Olimpiada Nume și prenume elev Premiul obţinut Clasa Profesor îndrumător
1. Istorie Zaharia Larisa III IX Agache Corina
2. Istorie Apostol Răzvan Ionuţ Menţiune IX Agache Corina
3. Istorie Olteanu Oana (calificat naţională) I X Ion Stănel
4. Istorie Totolivi Georgiana Menţiune X Ion Stănel
5. Istorie Cernat Laura Vasilica (calificat naţională) I XI Agache Corina
6. Istorie Spiridon Gabriela II XII Ion Stănel
7. Istorie Grădinescu Victor III XII Agache Corina
8. Sociologie Spiridon Gabriela (calificat naţională) I XII Toia Deniza
9. Psihologie Olteanu Oana Alexandra II X Panaite Felicia
10. Psihologie Zară Mirela (calificat naţională) I XII Panaite Felicia
11. Psihologie Şerbescu Iuliana Menţiune XII Panaite Felicia
12. Psihopedagogie specială Riciu Valentina I XII Panaite Felicia
13. Introducere în pedagogie şi teoria şi metodologia curriculumului Doniga Bianca Gianina (calificat naţională) I IX Roşu Florin
14. Introducere în pedagogie şi teoria şi metodologia curriculumului Ungureanu Nicoleta II IX Roşu Florin
15. Introducere în pedagogie şi teoria şi metodologia curriculumului Tîrlă Maria III IX Roşu Florin
16. Introducere în pedagogie şi teoria şi metodologia curriculumului Stăruială Mihaela Mirabela Menţiune IX Roşu Florin
17. Teoria şi practica instruirii şi evaluării Pintilie Gianina (calificat naţională) I X Roşu Florin
18. Teoria și practica instruirii și evaluării Velica Andreea Elena II X Roşu Florin
19. Teoria şi practica instruirii şi evaluării Blană Paula Andreea III X Roşu Florin
20. Teoria şi practica instruirii şi evaluării Croitoru Mihaela Menţiune X Roşu Florin
21. Psihologia vârstelor Brehoi Lăcrămioara I XI Alban Luminiţa
22. Psihologia vârstelor Popa Adelina II XI Alban Luminiţa
23. Psihologia vârstelor Chiriţă Cristiana III XI Alban Luminiţa
24. Managementul clasei de elevi Voinea Gabriela I XI Roşu Florin
25. Managementul clasei de elevi Sava Violeta II XI Roşu Florin
26. Managementul clasei de elevi Buşilă Mădălina III XI Roşu Florin
27. Managementul clasei de elevi Mihăieş Ioana Loredana Mențiune XI Roşu Florin
28. Religie Auţei Gabriel Menţiune X Stanciu Nicoleta
29. Religie Scarlat Mirela Menţiune XI Stanciu Nicoleta
30. Religie Frangu Lavinia III XII Stanciu Nicoleta
31. Religie Poiana Gabriela Menţiune XII Stanciu Nicoleta
32. Lingvistică Olteanu Oana Alexandra (calificat naţională) I X Canae Iuliana
33. Lingvistică Cernat Laura I XI Canae Iuliana
34. Limba şi literatura română Lungu Silvia III XI Corbeanu Carmina
35. Limba şi literatura română Spiridon Gabriela II XII Corbeanu Carmina
36. Limba şi literatura română Chioveanu Violeta III XII Corbeanu Carmina
37. Limba şi literatura română Riciu Valentina Menţiune XII Corbeanu Carmina
38. Limba engleză Croitoru Felicia Menţiune X Ailincuţei Lauriana