PREMII NUMEROASE LA ,,ȘCOALA ȘTEFAN CEL MARE" DIN FOCȘANI
Sfârșitul cursurilor a adus nu numai festivități de absolvire, ci și un bilanț al realizărilor la concursurile și olimpiadele școlare desfășurate pe parcursul întregului an școlar. Pe lângă rezultatele la învățătură și disciplină, elevii școlii se mândresc cu participări numeroase și peste 140 de premii obținute la etapele județene și naționale ale acestui tip de activități.
Tabelul complet cu premianții poate fi citit și în documentul atașat la finalul articolului prezent
Astfel, la Olimpiada Națională de Limba și Literatura română, eleva Udrea Ana - Maria (clasa a VIII -a E) a obținut locul I la etapa județeană, iar la etapa națională mențiune, ocupând locul al patrulea. Colegul său mai mic, Boldeanu Cristian (clasa a V- a D) a obținut premiul al II- lea la aceeași competiție, fapt care i-a permis să participe la Concursul Național ,,Ionel Teodoreanu". Ambii elevi au fost îndrumați de către Mirela Dumitru.
Concursul județean de limba engleză ,,The English Way" - ediția I a adus o serie de premii, elevii Mihoc Mara, Marinescu Radu, Tătaru Alexandru din clasa a III- a pregătiți de către profesorii Elena Androni și Adrian Grigoriu clasându-se pe locul I. Tot premiul I au obținut Bratu Ioana (clasa A IV-a), Bosnea Britney (clasa a V- a A), îndrumate de Elena Androni și Iorgulescu Teodora (clasa aVI-a E ), coordonată de Adriana Văsîi.
,, Drama Experiences " este un concurs județean de teatru în limba engleză aflat la a treia ediție și unde echipa școlii formată din Bosnea Britney, Tănase Bianca și Bălăuță Alexandru (clasa a V- a A), îndrumată de Elena Androni s-a clasat pe locul I .
Olimpiada Națională de Limba Franceză a adus pentru Lățcan Alexandra (clasa a VIII -a B) premiul I ,fiind pregătită de profesoara Petruța Bălan.
Elevul Stan Robert (clasa a VII-a D), coordonat de Paula Sîrbu, a obținut premiul I la etapa județeană a Olimpiadei Naționale de Limba Italiană, la etapa națională a acestei competiții obținând tot premiul I.
Etapa județeană a Olimpiadei Naționale de Limba spaniolă a adus premiul I pentru elevul Florea Teodor (clasa a VIII-a E), îndrumat de Ionela Mihai, iar participarea la etapa națională un premiu special.
Concursul de matematică ,,Lumina Math" - nivel național, a dat posibilitatea elevilor școlii să-și demonstreze cunoștintele. Hăineală Ioana (clasa a V-a D) a obținut premiul al II-lea, în timp ce colegii săi, Lupu Teodor, Boldeanu Cristian, Săvulescu Medeea, din clasa a V-a și Voineag Lorena (clasa a VIII -a C) au obținut premiul al III- lea. Mențiuni au fost acordate la același concurs, elevilor Pantea Ionuț, Gafincu Alexandru (clasa a V- a D), Oprișan Alexia ( clasa a VI-a E), Mănăilă Bogdan (clasa a VIII-a A) și Ciornei Alexandru (clasa a VIII -a C). Toți elevii au fost coordonați de către Mihaela Diaconu. Sub îndrumarea profesorului Florin Slujitoru, eleva Negoiță Raluca (clasa a VII -a A)a obținut mențiune, iar Mocanu Dănuț (clasa a V- a A), pregatit de Maria Ariton a primit premiul al III - lea.
Elevii pasionați de chimie s-au întrecut în cadrul mai multor concursuri. Rezultate deosebite au fost obținute prin participarea la Concursul Național de Chimie ,,Magda Petrovanu", organizat la Iași, unde Lățcan Alexandra ( clasa a VIII-a B) și Lățcan Ioan (clasa a VII- a B) au obținut premiul al II- lea, respectiv mențiune. Concursul Național de Chimie ,,Raluca Rîpan" a adus pentru Lățcan Ioan o mențiune la nivel județean și participarea la etapa națională. Ambii elevi au fost coordonați de profesoara Doinița Ungureanu.
Etapa județeană a Concursului Național de Biologie ,,G. E. Palade'' a adus premiul I pentru elevul Pantea Ionuț (clasa a V- a D) și participarea la etapa națională. Elevul a fost îndrumat de Silvia Tertelici.
La Olimpiada Națională ,,Științe pentru juniori", eleva Lățcan Alexandra (clasa a VIII -a B) a obținut premiul I la etapa județeană și calificarea la etapa națională ce se va desfășura în luna august la Buzău. De pregătirea elevei s-au ocupat Grațiela Soare, Doinița Ungureanu și Silvia Tertelici.
Echipajul format din Stancu Andreea și Luca Gabriela din clasa a IV-a A a ocupat locul I la etapa județeană a Olimpiadei de Științe Socio-Umane- disciplina Educație Civică și a participat la etapa națională sub îndrumarea profesorului pentru învățământ primar Corina Roșu.
Unul dintre cele mai cunoscute concursuri naționale de geografie este ,,Terra''. Ca în fiecare an, au fost mulți participanți și multe premii. La clasa a V- a, etapa județeană, Ieremici Alexandru, Macovei Teodora și Purice Călin s-au clasat pe locul I, în timp ce la clasa a VI- a, Săcrieru Andrei a obținut tot premiul I. Etapa națională a consacrat buna pregătire a elevilor coordonați de profesoara Cerasela Stănescu, astfel încât Săcrieru Andrei a obținut premiul I și Ieremici Alexandru, premiul al II-lea.
Nici educația fizică nu a lipsit dintre preocupările elevilor, astfel încât echipa de majorete a școlii s-a situat pe locul I la etapa județeană a întrecerii de profil din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, sub îndrumarea profesoarei Veta Mihalache. Echipa de baschet - băieți, pregătită de Cătălin Pîrlea, a obținut tot locul I pe județ la aceeași olimpiadă.
Nu trebuie uitată nici pregătirea realizată de profesorii școlii cu elevi din alte unități școlare pentru concursuri și olimpiade. Astfel, Lețu Andrei, elev în clasa a V- a la Școala ,,Nicolae Iorga" din Focșani a obținut premiul I etapa județeană a Olimpiadei Naționale de Informatică, fiind pregătit în cadrul Centrului de Excelență din cadrul Școlii ,,Ștefan cel Mare" de către Maria Patrașcu și Marilena Oprea.
Premiul I a fost obținut de elevul Săcrieru Ioan - Nicolae, din clasa a IX -a, de la Colegiul Național ,,Unirea" la Sesiunea de Referate și Comunicări Științifice ale Elevilor - disciplina istorie, sub coordonarea profesoarelor Nicoleta Căinap (Școala ,,Ștefan cel Mare") și Daniela Mălinoiu (CNU), etapa națională urmând să se desfășoare în luna iulie la Focșani.
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ȘTEFAN CEL MARE", FOCȘANI
PREMII OBȚINUTE LA OLIMPIADE ȘI CONCURSURI ÎN ANUL ȘCOLAR
2016 - 2017
NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI
|
CLASA
|
OLIMPIADA/
CONCURSUL
|
PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
|
ETAPA JUDETEANĂ
|
ETAPA NAȚIONALĂ
|
UDREA ANA-MARIA
|
VIII E
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
DUMITRU MIRELA
|
PREMIUL I
|
MENȚIUNE
|
BOLDEANU CRISTIAN
|
V D
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
DUMITRU MIRELA
|
PREMIUL II
|
PARTICIPARE LA CONCURSUL NAȚIONAL ,,IONEL TEODOREANU''
|
LĂȚCAN ALEXANDRA
|
VIII B
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
TĂNASE DOBRIȚA
|
PREMIUL III
|
|
ȚANDARĂ SERGIU
|
V D
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMANĂ
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
MIRODONE MARIA
|
V D
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
CHIVĂRAN ILINCA
|
V D
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
MACOVEI TEODORA
|
V B
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
TĂNASE DOBRIȚA
|
MENȚIUNE
|
|
TĂTARU ANDREEA
|
V B
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
TĂNASE ANDREEA
|
MENȚIUNE
|
|
BALCU IRINA
|
V A
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
ALUCULESEI ELENA
|
MENȚIUNE
|
|
POPA OANA
|
VI B
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
NEGOIȚĂ RALUCA
|
VII A
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
ALUCULESEI ELENA
|
MENȚIUNE
|
|
STAN RAZVAN
|
VII D
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
VAIPAN IOANA
|
VIII E
|
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
BOSNEA BRITNEY
|
V A
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ"
|
ALUCULESEI ELENA
|
MENȚIUNE
|
|
TĂTARU ANDREEA
|
V B
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAĂ"
|
TĂNASE DOBRIȚA
|
MENȚIUNE
|
|
TULBURE DIANA
|
V D
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ''
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
ȚANDARĂ SERGIU
|
V D
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ"
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
POPA OANA
|
VI B
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ ''
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
VETRESCU ANDREEA
|
VI D
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ ''
|
ALUCULESEI ELENA
|
MENȚIUNE
|
|
OPRIȘAN ALEXIA
|
VI E
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ ''
|
VORNIC ROXANA
|
MENȚIUNE
|
|
MIHU AMBRA
|
VII B
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ ''
|
TĂNASE DOBRIȚA
|
MENȚIUNE
|
|
PARASCHIV DARIA
|
VII B
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ"
|
TĂNASE DOBRIȚA
|
MENȚIUNE
|
|
IANCU DIANA
|
VII D
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ "
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
LĂȚCAN ALEXANDRA
|
VIII B
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ "
|
TĂNASE DOBRIȚA
|
MENȚIUNE
|
|
UDREA ANA- MARIA
|
VIII E
|
OLIMPIADA ,,LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ ''
|
DUMITRU MIRELA
|
MENȚIUNE
|
|
BOSNEA BRITNEY
|
V A
|
OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ ,,SOLOMON MARCUS''
|
ALUCULESEI ELENA
ARITON MARIA
|
MENȚIUNE
|
|
TĂTARU ANDREEA
|
V B
|
OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ ,,SOLOMON MARCUS ''
|
TĂNASE DOBRIȚA DRAGOMIR RODICA
|
MENȚIUNE
|
|
TULBURE DIANA
|
V D
|
OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ ,,SOLOMON MARCUS ''
|
DUMITRU MIRELA DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
SĂVULESCU MEDEEA
|
V D
|
OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ ,,SOLOMON MARCUS''
|
DUMTRU MIRELA DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
IONIȚĂ NICOLA
|
VI B
|
OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ ,,SOLOMON MARCUS ''
|
DUMITRU MIRELA SLUJITORU FLORIN
|
MENȚIUNE
|
|
CIUBOTARU DARIA
|
VI E
|
OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ ,,SOLOMON MARCUS ''
|
VORNIC ROXANA DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
NEGOIȚĂ RALUCA
|
VII A
|
OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ ,,SOLOMON MARCUS ''
|
ALUCULESEI ELENA SLUJITORU FLORIN
|
MENȚIUNE
|
|
VOINEAG LORENA
|
VIII C
|
OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ ,,SOLOMON MARCUS ''
|
DUMITRU MIRELA DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
BURUIANĂ COSMINA
|
VIII D
|
CONCURSUL ,,CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ ''
|
ALUCULESEI ELENA
TACHE ANIȘOARA
|
PREMIUL II
|
|
POPA OANA
|
VI B
|
CONCURSUL ,,CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ ''
|
DUMITRU MIRELA
TACHE ANIȘOARA
|
PREMIUL III
|
|
BOSNEA BRITNEY
|
V A
|
CONCURSUL ,,CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ "
|
ALUCULESEI ELENA IONAȘCU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
POP RALUCA
|
V A
|
CONCURSUL ,,CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ ''
|
ALUCULESEI ELENA IONAȘCU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
IONIȚĂ NICOLA
|
VI B
|
CONCURSUL ,,CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ ''
|
DUMITRU MIRELA
TACHE ANIȘOARA
|
MENȚIUNE
|
|
ENE FRANCESCA
|
VI B
|
CONCURSUL ,,CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ ''
|
DUMITRU MIRELA
TACHE ANIȘOARA
|
MENȚIUNE
|
|
DUMITRACHE ALEXIA
|
VII D
|
CONCURSUL ,,CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ ''
|
DUMITRU MIRELA IONAȘCU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
MIHU AMBRA
|
VII B
|
OLIMPIADA NAȚIONALA DE LIMBA ENGLEZĂ
|
VĂSÎI ADRIANA
|
PREMIUL III
|
|
PASCU MIHAI
|
VII B
|
OLIMPIADA NAȚIONALA DE LIMBA ENGLEZĂ
|
VĂSÎI ADRIANA
|
MENȚIUNE
|
|
ROȘU TEODORA
|
IV A
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,,WAITING FOR SANTA''
|
ANDRONI ELENA -ANGELICA
|
PREMIUL II
|
|
POPA ALINA
|
VI E
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,,WAITING FOR SANTA ''
|
VĂSÎI ADRIANA
|
PREMIUL II
|
|
CONSTANTIN TEODORA
|
VI E
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,,WAITING FOR SANTA ''
|
VĂSÎI ADRIANA
|
PREMIUL III
|
|
BOSNEA BRITNEY
|
V A
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,,WAITING FOR SANTA ''
|
ANDRONI ELENA - ANGELICA
|
MENȚIUNE
|
|
BOSNEA BRITNEY TĂNASE BIANCA BĂLĂUȚĂ ALEXANDRU
|
V A
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,,DRAMA EXPERIENCES''
|
ANDRONI ELENA - ANGELICA
|
PREMIUL I
|
|
MIHOC MARA
|
III
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,,THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA -ANGELICA
|
PREMIUL I
|
|
MARINESCU RADU
|
III
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA - ANGELICA
|
PREMIUL I
|
|
TĂTARU ALEXANDRU
|
III
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
GRIGORIU ADRIAN
|
PREMIUL I
|
|
CIOCÂRLAN MARA
|
III
|
CONCURSUL JUDETEAN ,, THE ENGLISH WAY''
|
ANDRONI ELENA - ANGELICA
|
PREMIUL II
|
|
DUMITRAȘCU ELINA
|
III
|
CONCURSUL JUDETEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA- ANGELICA
|
PREMIUL II
|
|
CRIȘAN MATEI
|
III
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI-ELENA ANGELICA
|
PREMIUL II
|
|
GROZAVU CRISTINA
|
III
|
CONCURSUL JUDEEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA -ANGELICA
|
PREMIUL III
|
|
GĂMAN MARA
|
III
|
CONCURSUL JUDEEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA ANGELICA
|
MENȚIUNE
|
|
LEVARDA ANDREI
|
III
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
GRIGORIU ADRIAN
|
MENȚIUNE
|
|
ȘTEFĂNESCU VICTOR
|
III
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA -ANGELICA
|
MENȚIUNE
|
|
PORTASE LAURA
|
III
|
CONCURSUL JUDEȚEAN,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA -ANGELICA
|
MENȚIUNE
|
|
MOȘNEAGU DARIA
|
III
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA -ANGELICA
|
MENȚIUNE
|
|
BRATU IOANA
|
IV
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
ANDRONI ELENA- ANGELICA
|
PREMIUL I
|
|
BOSNEA BRITNEY
|
V A
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,,THE ENGLISH WAY''
|
ANDRONI ELENA -ANGELICA
|
PREMIUL I
|
|
LUPU TEODOR
|
V D
|
CONCURSUL ,, THE ENGLISH WAY ''
|
VASII ADRIANA
|
PREMIUL II
|
|
ALBU DAVID
|
V A
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY''
|
ANDRONI ELENA- ANGELICA
|
MENȚIUNE
|
|
MOCANU DĂNUȚ
|
V A
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY "
|
ANDRONI ELENA -ANGELICA
|
MENȚIUNE
|
|
ȚANDARĂ SERGIU
|
V D
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,,THE ENGLISH WAY ''
|
VĂSÎI ADRIANA
|
MENȚIUNE
|
|
CHERCIU ADRIAN
|
V D
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
VĂSÎI ADRIANA
|
MENȚIUNE
|
|
IORGULESCU TEODORA
|
VI E
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY''
|
VĂSÎI ADRIANA
|
PREMIUL I
|
|
VLADIMIRESCU MIHNEA
|
VI E
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
VĂSÎI ADRIANA
|
PREMIUL III
|
|
SERBĂNUȚ TEODORA
|
VI E
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY''
|
VĂSÎI ADRIANA
|
MENȚIUNE
|
|
TUDORAN ROBERT
|
VI E
|
CONCURSUL JUDEȚEAN ,, THE ENGLISH WAY ''
|
VĂSÎI ADRIANA
|
MENȚIUNE
|
|
LĂȚCAN ALEXANDRA
|
VIII B
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ
|
BĂLAN PETRUȚA
|
PREMIUL I
|
|
APOSTU DENISA
|
VI D
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRANCAIS
|
BĂLAN PETRUȚA
|
PREMIUL III
|
|
NOVAC RAFAELLA
|
VI D
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRACAIS
|
BĂLAN PETRUȚA
|
MENȚIUNE
|
|
CHERCIU ADRIAN
|
V D
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRANCAIS
|
SÎRBU PAULA
|
PREMIUL II
|
|
TULBURE DIANA
|
V D
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRANCAIS
|
SÎRBU PAULA
|
PREMIUL III
|
|
BALABAN NOEMI
|
VI E
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRANCAIS
|
SÎRBU PAULA
|
PREMIUL III
|
|
ȚANDARĂ SERGIU
|
V D
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRANCAIS
|
SÎRBU PAULA
|
MENȚIUNE
|
|
LUPU TEODOR
|
V D
|
CONCURSUL NATIONAL ORTOFRANCAIS
|
SÎRBU PAULA
|
MENȚIUNE
|
|
CONSTANTIN TEODORA
|
VI E
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRANCAIS
|
SÎRBU PAULA
|
MENȚIUNE
|
|
CONSTANTIN ANDRA
|
VI E
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRANCAIS
|
SÎRBU PAULA
|
MENȚIUNE
|
|
STAN TEODORA
|
VI C
|
CONCURSUL NAȚIONAL ORTOFRANCAIS
|
SÎRBU PAULA
|
MENȚIUNE
|
|
DUMITRACHE ALEXIA
|
VII D
|
CONCURSUL NAȚIONAL ,, ORTOFRANCAIS''
|
SÎRBU PAULA
|
MENȚIUNE
|
|
STAN ROBERT
|
VII D
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ
|
SÎRBU PAULA
|
PREMIUL I
|
PREMIUL I
|
ION VANESSA
|
VIII C
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ
|
SÎRBU PAULA
|
PREMIUL III
|
|
HOGAȘ ALEXANDRU
|
VII C
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ITALIANĂ
|
SÎRBU PAULA
|
MENȚIUNE
|
|
FLOREA TEODOR
|
VIII E
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA SPANIOLĂ
|
MIHAI IONELA
|
PREMIUL I
|
PREMIUL SPECIAL
|
VOINEAG LORENA
|
VIII C
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ
|
DIACONU MIHAELA
|
PREMIUL III
|
|
BOLDEANU CRISTIAN
|
V D
|
OLIMPIADA NAȚIONALA DE MATEMATICĂ
|
DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
CHERCIU ADRIAN
|
V D
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ
|
DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
LUPU TEODOR
|
V D
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ
|
DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
PANTEA IONUȚ
|
V D
|
OLIMPIADA NATIONAĂ DE MATEMATICĂ
|
DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
CUCU COSMIN
|
VI C
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ
|
DRAGOMIR RODICA
|
MENȚIUNE
|
|
NECHIFOR ARINA
|
VI C
|
OLIMPIADA NATIONALĂ DE MATEMATICĂ
|
DRAGOMIR RODICA
|
MENȚIUNE
|
|
PUIU TEODOR
|
VIII A
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ
|
DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
MĂNĂILA BOGDAN
|
VIII A
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ
|
DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
DRĂGAN TUDOR
|
VIII E
|
OLIMPIADA NATIONALĂ DE MATEMATICĂ
|
SLUJITORU FLORIN
|
MENȚIUNE
|
|
HĂINEALĂ IOANA
|
V D
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
PREMIUL II
|
LUPU TEODOR
|
V D
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
PREMIUL III
|
BOLDEANU CRISTIAN
|
V D
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
PREMIUL III
|
SĂVULESCU MEDEEA
|
V D
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
PREMIUL III
|
MOCANU DĂNU
|
V A
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
ARITON MARIA
|
|
PREMIUL III
|
VOINEAG LORENA
|
VIII C
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
PREMIUL III
|
PANTEA IONUȚ
|
V D
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH"
|
DIACONU MIHAELA
|
|
MENȚIUNE
|
GAFINCU ALEXANDRU
|
V D
|
CONCURSUL ,, LUMINA MATH ''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
MENȚIUNE
|
OPRIȘAN ALEXIA
|
VI E
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
MENȚIUNE
|
MĂNĂILĂ BOGDAN
|
VIII A
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
MENȚIUNE
|
CIORNEI ALEXANDRU
|
VIII C
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH''
|
DIACONU MIHAELA
|
|
MENȚIUNE
|
NEGOITA RALUCA
|
VII A
|
CONCURSUL ,,LUMINA MATH"
|
SLUJITORU FLORIN
|
|
MENȚIUNE
|
LUPU TEODOR
|
V D
|
CONCURSUL INTERJUDEȚEAN ,,EUCLID''
|
DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
SĂVULESCU MEDEEA
|
V D
|
CONCURSUL INTERJUDEȚEAN ,,EUCLID''
|
DIACONU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
SĂCRIERU ANDREI
|
VI E
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ
|
SOARE GRAȚIELA
|
MENȚIUNE
|
|
LĂȚCAN ALEXANDRA
|
VIII B
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE
|
UNGUREANU DOINIȚA
|
PREMIUL II
|
|
VAIPAN IOANA
|
VIII E
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE
|
UNGUREANU DOINIȚA
|
MENȚIUNE
|
|
LĂȚCAN ALEXANDRA VAIPAN IOANA DRĂGAN TUDOR
|
VIII B
VIII E
|
CONCURSUL ,,NOI SI CHIMIA!"
|
UNGUREANU DOINIȚA
|
PREMIUL II
|
|
LĂȚCAN ALEXANDRA
|
VIII B
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE CHIMIE ,, MAGDA PETROVANU''
|
UNGUREANU DOINITA
|
PREMIUL II
|
|
LĂȚCAN IOAN
|
VII B
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE CHIMIE ,, MAGDA PETROVANU ''
|
UNGUREANU DOINIȚA
|
MENȚIUNE
|
|
LĂȚCAN IOAN
|
VII B
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE CHIMIE ,,RALUCA RIPAN''
|
UNGUREANU DOINIȚA
|
MENȚIUNE
|
PARTICIPARE
|
SMADA GABRIEL
|
VII D
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE BIOLOGIE
|
TERTELICI SILVIA
|
MENȚIUNE
|
|
PANTEA IONUȚ
|
V D
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE BIOLOGIE ,, G.E . PALADE ''
|
TERTELICI SILVIA
|
PREMIUL I
|
PARTICIPARE
|
LĂȚCAN ALEXANDRA
|
VIII B
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ ,,ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI"
|
SOARE GRAȚIELA UNGUREANU DOINIȚA TERTELICI SILVIA
|
PREMIUL I
|
PARTICIPARE IN LUNA AUGUST 2017
|
STANCU ANDREEA
LUCA GABRIELA
|
IV A
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ȘTIINȚE SOCIO- UMANE -EDUCAȚIE CIVICĂ
|
ROȘU CORINA
|
PREMIUL I
|
PARTICIPARE
|
VOICU ALEXANDRU
|
VII A
|
CONCURSUL NAȚIONAL ,,MEMORIA HOLOCAUSTULUI''
|
PRICOP MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
ARCAN MĂDĂLINA
|
VII A
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE
|
IONAȘCU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
SĂCRIERU ANDREI
|
VI E
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE ,,TERRA ''
|
STĂNESCU CERASELA
|
PREMIUL I
|
PREMIUL I
|
IEREMICI ALEXANDRU
|
V D
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE ,,TERRA ''
|
STĂNESCU CERASELA
|
PREMIUL I
|
PREMIUL II
|
MACOVEI TEODORA
|
V B
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE ,,TERRA ''
|
STĂNESCU CERASELA
|
PREMIUL I
|
PARTICIPARE
|
PURICE CĂLIN
|
V D
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE ,,TERRA ''
|
STĂNESCU CERASELA
|
PREMIUL I
|
PARTICIPARE
|
ȚANDARĂ SERGIU
|
V D
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE ,,TERRA ''
|
STĂNESCU CERASELA
|
PREMIUL II
|
|
GAFINCU ALEXANDRU
|
V D
|
CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE ,,TERRA ''
|
STĂNESCU CERASELA
|
MENȚIUNE
|
|
ARCAN MĂDĂLINA
|
VII A
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE
|
IONAȘCU MIHAELA
|
MENȚIUNE
|
|
ISAC ALEXANDRU
|
V D
|
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ
|
MICU ȘTEFANA
|
 
Fisiere atasate