Puls

Ieri şăfi poliţişti în chin, printre vaieţi şi suspin ,de reformă făr’ tain, ar fi aruncat puţin cu chipiuri şi venin, în prifectul Siforin

Ziarul de Vrancea
8 nov 2011 1271 vizualizări
Ieri la Preafăcătură comandantul împreună cu şeful de la ordine publică dăn Poliţăria vrîncenească s-au prezentat la o analiză a reorgănizării rurale a instituţiei de să juri că erau lideri dă sindicat.

Dacă mai aruncau şi cu chipiurile-n prifectul Siforin şi băgau în repertoriu lozinca aia cu “Ieşi afară …..!” tacîmul ar fi fost complet.


Ieri, şăfi poliţişti în chin,
Printre vaieţi şi suspin
De reformă făr’ tain,
Ar fi aruncat puţin
Cu chipie şi venin
În prifectul Siforin.
Crezînd c-astfel îşi revin,
La vremii cu bani peşin.

-Întrebarea de la Puls  doritoare-i de răspuns  :

Ce va face Siforin cu-atîţi ţaigheri în suspin,reformaţi foarte puţin ?


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.