MARICICA VRABIE, candidat ALDE, Camera Deputaţilor : ” Nu vă ia nimeni ajutorul, tataie ! „

„Am o grijă mare, doamnă! ” Ce grijă ?” ” Ca ăi noi de or veni după alegeri să nu-mi ia ajutorul de insoţitor ! Am soţia imobilizată. ” ” Nu o ia nimeni, staţi liniştit. E dreptul soţiei dumneavostră să beneficieze de banii aştia. Să îi transmiteţi sănătate! ”

Astea sunt grijile multora dintre cei pe care îi întâlnesc în sate. În loc să discute programe serioase, unele partide aleg să se şicaneze între ele pe cu totul alte chestiuni. Lumea reala e asta. L-am lăsat pe tataie, la Bârseşti, cu speranţa că nimeni nu îi va lua acei bani care îl ajută să aibă grijă de soţia lui. Acei putini bani. Ajutoarele sociale trebuie să devina decente. Voi promova acest lucru în Camera Deputaţilor.maricica-vrabie-ap-04-12-2016-foto-3

Maricica Vrabie, fosta şefă de la Inspectoratul pentru Calitatea Seminţelor Vrancea va candida la alegerile parlamentare din 11 Decembrie 2016 pentru un loc de deputat în judeţul nostru -poziţia numărul 1 pe listă -din partea ALDE.Dr inginer agronom Maricica Vrabie este unul dintre practicienii actuali cei mai calificați în domeniul agricol din județul Vranceamaricica-vrabie-banner-300x250-1

Material comandat de ALDE Vrancea. CUI AEP:11160008 . Executat de SC Nord Est Media SRL.

Articole recente

admin Written by:

Comments are closed.