Pieton accidentat mortal vineri seara la Tulnici
Un bărbat în vârstă de 55 de ani din Tulnici a fost accidentat mortal de un autoturism în această seară. Acesta traversa neregulamentar, moment în care a fost acroșat. Paramedicii Stației de Pompieri Vidra au sosit la fața locului, pentru a acorda primul ajutor victimei. Din păcate, a rezultat decesul bărbatului.
Știrea inițială 04.10.2019 ora 20:25 aflată prin intermediul compartimentului de relații publice al IPJ Vrancea: Paramedicii din cadrul Stației de Pompieri Vidra intervin în localitatea Tulnici pentru a acorda primul ajutor calificat unei victime, de sex masculin, aflată în stop cardio-respirator, rezultată în urma unui accident rutier (pieton lovit de un autoturism).
La fața locului se deplasează în sprijin o ambulanță SAJ
Știrea actualizată 04.10.2019 ora 20:49 aflată prin intermediul compartimentului de relații publice al IPJ Vrancea: La ora 19.45, pe DN 2D Tulnici, un pieton a traversat neregulamentar, moment în care a fost acroșat de un autoturism. A rezultat decesul pietonului care avea 55 de ani, și era din comuna Tulnici.