Bărbatul rămas încarcerat în urma accidentului de la ieșire din Bizighești a decedat
Un bărbat în vârstă de 71 de ani, rămas încarcerat și extras ulterior de pompieri în stare de inconștiență, și-a pierdut viața în urma unui accident rutier produs astăzi, în jurul orei 12:00, pe DN2 E85, la ieșirea din localitatea Bizighești către Tișița.
Alte două persoane, o femeie și un bărbat, au fost rănite în urma coliziunii dintre cele două autovehicule.
Evenimentul a avut loc astăzi, în jurul orei 12:00. Pentru gestionarea situației de urgență au fost mobilizate 2 echipaje, care au intervenit cu 1 autospecială de descarcerare și 1 autospecială de stingere cu apă și spumă. Totodată, la fața locului au intervenit și 3 echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean Vrancea.
Echipajul de descarcerare a intervenit pentru extragerea bărbatului rămas blocat într-unul dintre autoturisme. Pompierii au extras victima, în vârstă de 71 de ani, în stare de inconștiență. Ulterior, pacientul a fost preluat de un echipaj SAJ prezent la fața locului, însă ulterior, IPJ Vrancea a transmis că bărbatul a decedat.
Totodată, la locul intervenției, pompierii au asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor (PSI) necesare.