Ultima oră

Şcoli închise din cauza vremii

Ziarul de Vrancea
10 dec 2012 1148 vizualizări
Mai multe şcoli au fost închise astăzi dimineaţă din cauza vremii nefavorabile, fiind afectaţi aproape 500 de elevi.

Astfel, în multe localităţi ale judeţului elevii nu au putut ajunge la şcoală din cauza drumurilor care nu au fost desfundate, iar în alte situaţii lipsa alimentării cu energie electrică a condus la trimiterea copiilor acasă la prima ora, cum este cazul Şcolii din comuna Suraia. Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului Şcolar Judeţean, unităţile de învăţămant din localităţile Răiuţi, Şindrilari, Şerbăneşti, Buda, Ocheşeşti, Rădăcineşti, Dealu Lung, Ciuşlea şi Răchitosu au fost închise astăzi. Nici elevii Şcolii Suraia care învaţă în primul schimb nu au făcut ore astăzi, fiind trimişi acasă întrucat localitatea nu era alimentată cu energie electrică, iar centrala nu funcţiona. Situaţia s-a remediat pe percursul zilei, astfel că elevii vor merge maine la cursuri. “Situaţia s-a remediat, în sensul că drumurile au fost desfundate iar localităţile au acum energie electrică. Maine şcolile din judeţ vor funcţiona normal”, ne-a declarat inspectorul şcolar general IŞJ,Vasilica Zaharia. (M. V.)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.