Ultima oră
Comercianţii de la Bachus, verificaţi de Direcţia Sanitar Veterinară
18 oct 2012
1196 vizualizări
Angajaţii de la Direcţia Sanitar Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor promit că vor verifica şi anul acesta comercianţii de la festivalul Bachus, mai ales că unii comercianţi au lipsuri clare la capitolul igienă
Potrivit reprezentanţilor instituţiei se vor constitui echipe mixte de control care vor verifica toate aspectele ce ţin de produsele de origine animală cat şi non-animală. “Chiar acum (ieri n.r.) lucrăm la detaliile controalelor care vor fi efectuate de echipe mixte, provenite din mai multe departamente ale instituţiei aşa cum sunt serviciul de igienă, seviciul de inspecţie etc. Verificăm în primul rand provenienţa produselor, verificăm dacă sunt depozitate în condiţii corespunzătoare, igiena la locul de muncă”, ne-a declarat Necula Botezatu, directorul DSVSA.
Acesta mai spune că vor fi efectuate controale pe toată perioada festivalului şi că în cazul în care sunt cetăţeni care sunt nemulţumiţi de aspecte ce vizează modul de preparare a cărnii, perioada de valabilitate etc se pot adresa Direcţiei Sanitar Veterinare. (S. T.)
Ziarul de Vrancea nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.