Ultima oră

Vranceni răniţi într-un accident la Sibiu

Dan Chiriac
3 oct 2016 3447 vizualizări

Un microbuz plin cu persoane care se întorceau din Italia a fost implicat luni într-un accident produs în judeţul Sibiu. Printre victime, din primele informaţii, se află şi mai mulţi vranceni ce se întorceau de la muncă din Italia. 12 persoane au fost rănite în urma accidentului, iar autorităţile au instituit planul roşu de intervenţie. Victimele au fost transportate la spitalul din Sibiu, starea lor de sănătate fiind stabilă. ”Din primele cercetări se pare că accidentul s-a produs pe fondul vitezei neadaptate a microbuzului. Şoferul a frânat brusc pe carosabil umed, a derapat şi a pătruns pe contrasens unde a intrat în coliziune cu turismul condus regulamentar spre Alba. În zonă se circulă îngreunat”, spun poliţiştii din Sibiu. Accidentul a avut loc la ieşirea din localitatea Miercurea Sibiului. (D.C.)


În lipsa unui acord scris din partea Ziarului de Vrancea, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi inseraţi vizibil link-ul articolului: #insertcurrentlinkhere

Ziarul de Vrancea  nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.