Ultima oră
În confecţii plouă cu locuri de muncă, în rest nu prea
7 mai 2015
1191 vizualizări
Industria locală de confecţii pune la dispoziţia celor care vor să se angajeze un număr de 69 de locuri de muncă.
Celelalte 39 de locuri de muncă sunt pentru asistent medical generalist (1), asistent social nivel superior (1), agent comercial (2), măcelar (4) sau guvernantă (1). Pentru străinătate se caută 244 de persoane pentru locuri de muncă în 11 ţări. Asistenţii medicali au 50 de posturi disponibile în Germania, de exemplu. În Suedia este nevoie de femei de servici (20), mecanici auto (10) şi vopsitori auto (15). În Republica Cehă se caută lucrători în producţie – asamblarea aparatelor de aer condiţionat. Mare Britanie caută 20 îngrijitori persoane. Cel mai bine plătit post în străinătate este în Danemarca, pentru un medic specialist în patologie chirurgicală, unde leafa este de 100.000 de euro/an. (M. B.)
Ziarul de Vrancea nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor din comentariile de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Ziarul de Vrancea doreste ca acest site sa fie un spatiu al discutiilor civilizate, al comentariilor de bun simt. Din acest motiv, cei care posteaza comentarii la articole trebuie sa respecte urmatoarele reguli:
1. Sa se refere doar la articolul la care posteaza comentarii.
2. Sa foloseasca un limbaj civilizat, fara injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, daca acestea nu au legatura cu textul.
4. Username-ul sa nu fie nume de personalitati ale vietii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greseli, incoerenta, lipsa de documentare etc.
Nerespectarea regulilor mentionate mai sus va duce la stergerea comentariilor, fara avertisment si fara explicatii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinta interdictia accesului la aceasta facilitate a site-ului.